За допомогою благодійників: на Київщині відновили дитсадок, який пошкодили російські війська

Діти у дитсадку "Казка" у Горенці. Фото: Київська обласна військова адміністрація/Telegram

В селі Горенка на Київщині відкрили відновлений дитсадок "Казка". Відбудовували його коштом благодійників.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що усі 4 комунальні дитячі садки, які працювали в Гостомельській громаді до війни, були пошкоджені російськими військами. Ще донедавна жоден дитсадок в громаді не працював. Наприкінці листопада 2023 року відновили роботу дошкільного відділення гімназії №1 у селі Озера. Цьогоріч прийняв дітлахів ще один садок — "Казка".

Дитсадок "Казка" у Горенці. Фото: Київська обласна військова адміністрація/Telegram

"До війни "Казку" відвідували 63 дитини з Горенки та Мощуна. У березні 2022 року внаслідок вибухів снарядів у дитсадку були вибиті  вікна, пошкоджено покрівлю даху, вхідну групу, стіни та стелю групових приміщень, а також ігрові майданчики, огорожу та прибудинкову територію", — сказав голова КОВА Руслан Кравченко.

За його словами, коштом благодійних фондів та місцевого бюджету заклад повністю відновили. Тепер його зможуть відвідувати 80 дітей, зокрема, з особливими освітніми потребами.

Дитсадок "Казка" у Горенці. Фото: Київська обласна військова адміністрація/Telegram

У КОВА поінформували, що за рахунок громади на території садочку облаштоване модульне укриття, міняють огорожу, вже незабаром закінчать роботи з благоустрою, влітку відремонтують харчоблок. Збираються встановити сонячні панелі для забезпечення безперебійного електропостачання.

Загалом внаслідок повномасштабного вторгнення та атак, що тривають, пошкоджено та зруйновано 244 заклади освіти. Вже вдалося відновити 198. В тому числі, відновили 71 дитсадок  із 86 пошкоджених.  У планах — відбудувати ще 15 дитячих садків. У 9 вже ведуться роботи. Зокрема, в Бучанській, Ірпінській, Бородянській, Броварській та інших громадах.

Що відомо про відновлення дитячих садочків на Київщині

Під час окупації Київської області загалом було пошкоджено 86 закладів дошкільної освіти. Відбудовувати дитячі садки почали одразу після звільнення регіону.

В Ірпені 160 дітей пішли до відбудованого садочку "Рута". Загалом заклад дошкільної освіти прийме до 400 маленьких жителів міста. В новій будівлі облаштовано 13 груп. До дитячих ясел зарахували 15 малюків з сімей пільгових категорій.

Також у місті збудують новий дитячий садочок "Веснянка". Попередній заклад освіти зруйнували російські війська. Будівля не підлягає капітальному ремонту. Відкриття планується на 1 вересня 2024 року

У селі Загальці Бородянського району Київщини відкрили модульний дитячий садочок за сприяння благодійного фонду "Угорська екуменічна служба допомоги-Україна". Новий освітній заклад розрахований на одночасне навчання 55 дітей.

Також відкрили новозбудований дитячий садочок "Пазлик" у Фастівському районі в селищі Калинівка. Звести дошкільний заклад раніше завадило повномасштабне вторгнення російських військ.

У Київській області протягом минулого року створили понад 2,5 тис. додаткових місць у дитячих садочках. Усього в регіоні майже 800 закладів дошкільної освіти. Наразі мережа закладів освіти області налічує 784 дитсадки, з яких 697, а це 89% — працюють в очному та змішаному форматі. В них навчається 58 830 дітей.