Історію евакуації з Ірпеня "розказують" ляльки: в місті відкрилась тематична виставка текстильних скульптур

Виставка Оксани Цюпи "Поворот на Ірпінь", м. Ірпінь, Київська область, 16 лютого 2024 р. Фото: Ірпінська міська рада/Telegram

Ірпінська майстриня Оксана Цюпа, яка створює невеликі ляльки із клаптиків тканин, не оминула у своїй творчості теми початку повномасштабного вторгнення РФ. В історико-краєзнавчому музеї відкрилась виставка художниці "Поворот на Ірпінь", присвячена евакуації людей "дорогою життя".

Про це повідомляє Ірпінська міська рада у Telegram.

Текстильні скульптури передають настрій та емоції мирних жителів, які виїжджали з Ірпеня, рятуючись від бойових дій.

Фото: Ірпінська міська рада/Telegram

Найкоротший піший шлях пролягав через підірваний росіянами Романівський міст, його пізніше назвали "дорогою життя".

Багато ірпінців, замість валіз із речами, несли в руках домашніх улюбленців.

Історію евакуації з Ірпеня "розказують" ляльки: в місті відкрилась тематична виставка текстильних скульптур. Фото: Ірпінська міська рада/Telegram

На створення ляльок художницю Оксану Цюпу надихнув власний досвід виїзду з Ірпеня в березні 2022 року. Образи, створені на основі тих подій, мають прототипів у реальному житті.

Історію евакуації з Ірпеня "розказують" ляльки: в місті відкрилась тематична виставка текстильних скульптур. Фото: Ірпінська міська рада/Telegram

Виставка текстильних скульптур "Поворот на Ірпінь" триватиме в історико-краєзнавчому музеї Ірпеня до 5 березня. Заклад працює щодня з 9:00 до 17:00, в суботу — з 10:00 до 16:00. Неділя та понеділок — вихідні.

У коментарях у Facebook під дописом про виставку Оксана Цюпа анонсувала, що у квітні її творіння демонструватимуть у Києві.

Що відомо про Романівський міст через річку Ірпінь

У перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну, під час окупації Ірпеня, люди евакуювалися через Романівський міст. Тоді російська армія завдала удару по мосту, ускладнивши евакуацію. Люди у крижаній воді переходили річку. Через обстріл переправи армією РФ кілька людей загинули.

11 квітня через річку запрацював тимчасовий насипний міст, що з'єднує Ірпінь, Бучу, Гостомель та Ворзель з Києвом. Його звели за 5 днів.

Міст через річку Ірпінь відновили у червні 2023 року. Його будували практично з нуля. Це дало можливість відновити пряме сполучення між Фастовом та Києвом.

Зруйнований військами РФ міст через річку Ірпінь стане частиною меморіалу. За задумом авторів проєкту, відвідувачі меморіалу зможуть поринути в атмосферу, яка панувала під час евакуації у цьому місці.