День пам'яті жертв Голокосту: у Києві відкрилася виставка "Документи та долі"

. Фото: Національний історико-культурний заповідник "Бабин Яр"/Facebook

Сьогодні, 27 січня — Міжнародний день памʼяті жертв Голокосту. З цієї нагоди в Музеї історії міста Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7) відкрилася виставка "Документи та долі". У експозиції представлені унікальні архівні матеріали.

Про це повідомляє Національний історико-культурний заповідник "Бабин Яр" на своїй сторінці у Facebook.

"Експозиція відтворює історичний контекст трагедії Бабиного Яру, спираючись на унікальні архівні матеріали з колекції Меморіального центру: листи, фотографії, свідчення, що документують період німецької окупації Києва, розстрілів євреїв у Бабиному яру та події наступних років", — йдеться у повідомленні.

Через особисті історії українських євреїв, виставка розповідає про складні долі людей у часи панування двох тоталітарних режимів.

"У виставці використано оригінальні документи з українських архівів, що були внесені до Міжнародного реєстру програми "Пам’ять світу" ЮНЕСКО та представлені в онлайн-архіві Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр", — розповіли заповіднику.

Виставка буде відкрита для відвідувачів до 11 лютого. Вхід вільний. Організований захід за підтримки Міністерства закордонних справ України та Державної архівної служби України.

27 січня, у день звільнення в'язнів найбільшого нацистського табору Освенцим, у світі вшановують пам'ять жертв Голокосту. У період Другої світової війни геноцид, влаштований нацистським режимом, призвів до знищення третини усіх євреїв у світі та представників низки інших національностей. Суспільне зібрало основні факти про Голокост.

Суспільне Культура ділиться фільмами, які слугують гострим нагадуванням про звірства, скоєні під час Другої світової війни, проливаючи світло на витривалість людського духу серед неймовірного жаху.