На Київщині створили мурал, який присвятили переселенцям

. Фото: Віталій Гідеван/Facebook

У Михайлівці-Рубежівці на Київщині незабаром планують відкрити гуртожиток для переселенців, який прикрасили муралом. Авторами малюнку стали художники-муралісти Віталій Гідеван і Олена Нойна

Про це повідомив у Facebook художник-мураліст Віталій Гідеван.

Зазначається, що мурал створювали на замовлення благодійного фонду "Житло для ВПО", який займався облаштуванням гуртожитку. Будівлю виділила Ірпінська міська рада. Малюнок уособлює підтримку польського народу.

Всі елементи зображення зроблені вручну. Кожну деталь митці вимірювали та вирізали відповідні трафарети для того, щоб створити симетричне зображення з обох сторін.

"Тепер наш мурал буде зустрічати жителів цього центру. А також радувати діточок малюнками, які ми зробили всередині будівлі. Цей проєкт про підтримку, єдність та небайдужість. Коли дійсно зроблено, як для себе", — сказав Гідеван.

У січні цього року стало відомо, що Михайлівці-Рубежівці завершують облаштування гуртожитку для 19 сімей, які втратили житло під час вторгнення РФ. Свого часу цю занедбану споруду вирішили перетворити на Центр соціалізації для ВПО. У гуртожитку, зокрема, буде окремий простір для коворкінгу, ігрові кімнати та комори для зберігання речей. Відкриття запланували на кінець січня.

Що відомо про мурали на Київщині, створені після повномасштабного вторгнення росіян

У селі Мощун Київської області створили мурал-оберіг. На ньому зображені лелеки, які символізують продовження життя та відроджену Київщину

Французький художник Крістіан Гемі, який працює під псевдонімом “C215”, створив артоб'єкти біля будинків, пошкоджених внаслідок російської військової агресії. Мурали художника можна побачити у Києві, а також у Бучі і Гостомелі. У Бородянці на розвалинах будинку з'явився портрет Лесі Українки.

Італійський художник TVboy підтримав жителів Бучі на Київщині і залишив на згадку бучанців своє графіті на стіні однієї з будівель біля міської ради. Своїм малюнком митець закликає зупинити війну. Під час створення стріт-арту художник використав техніку трафарету.

Британський вуличний художник Бенксі підтвердив, що створив сім стінописів в Україні. На початку грудня 2022 року кілька людей зрізали і намагалися викрасти його картину, яку митець створив на стіні розбитого військами РФ будинку в Гостомелі.

Одна з робіт Бенксі знаходиться у Бородянці. Місцева влада хоче зберегти мурал для громади, створивши музей. У Горенці на Київщині відновлять зруйнований війною житловий будинок, де залишив графіті Бенксі.

В Ірпені знесли пошкоджену під час обстрілів російськими військами багатоповерхівку на вулиці Северинівській. На стіні цієї будівлі Бенксі зобразив дівчинку-гімнастку. Шматок з графіті демонтували і перевезли в інше місце, де згодом планують створити Площу сучасного мистецтва.

Також минулого року був створений мурал "Ірпінь та Бахмут — міста відважних людей". Його ініціювала українська рок-музикантка та композиторка Даша Суворова, рідним містом якої є Бахмут. Роботу із зображенням солі виконав український художник Іван Шульгін.