В Ірпені демонтували графіті Бенксі разом із частиною стіни

В Ірпені демонтували графіті Бенксі разом із частиною стіни Фото: Анна Сергієць/Суспільне

В Ірпені зносять пошкоджену під час обстрілів російськими військами багатоповерхівку на вулиці Северинівській. На стіні цієї будівлі британський художник Бенксі зобразив дівчинку-гімнастку. Шматок з графіті наразі демонтували. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Оскільки через руйнування будинок не підлягає відновленню, то стіну з малюнком Бенксі демонтували. До цієї роботи готувалися протягом трьох тижнів.

За словами підрядника Антона Мельянкова, спочатку потрібно було розробити відповідний проєкт, щоб прорахувати усі навантаження. Адже робота по демонтажу небезпечна і для тих, хто її виконує, і для самої будівлі.

Вирізана частина стіни з малюнком Бенксі в Ірпені Фото: Анна Сергієць/Суспільне

"Частину конструкції ми не розбирали, а обрізали для того щоб від'єднати вузол із двох плит від конструкції самої будівлі. Його вага 7,5 тонн",— каже Мельянков.

Мер Ірпеня Олександр Маркушин розповів, що наразі вирізане зображення перевозитимуть в інше місце. Там згодом планують створити Площу сучасного мистецтва.

Вирізану частину стіни з малюнком Бенксі в Ірпені готують до транспортування Фото: Анна Сергієць/Суспільне

"Бенксі — це буде центральний виставковий екземпляр, центральна локація на цій площі. По периметру буде зроблений великий 3-метровий бетонний паркан. Будемо залучати з Європи художників і митців, які малюють графікою такою самою як Бенксі і хочемо зробити першу в Україні площу сучасного мистецтва",— каже Маркушин.

За його словами, біля експоната встановлять цілодобову охорону та відеонагляд, для того, щоб його не пошкодили і не зіпсували. Зараз йде розробка проєкту і невдовзі жителям представлять візуалізацію майбутнього мистецького простору, — підсумував мер міста.

Що відомо про графіті Бенксі на Київщині

Британський вуличний художник Бенксі підтвердив, що створив сім стінописів в Україні. Одну з робіт намагалися вкрасти — 2 грудня 2022 року на лінію "102" надійшло повідомлення, що невідомі зрізають картину митця зі стіни будинку в Гостомелі. Поліцейські тоді затримали 8 людей. Організатору крадіжки повідомили про підозру, йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Була проведена мистецтвознавча експертиза, за результатами якої визначено вартість картини британського митця — понад 9 мільйонів гривень. 6 січня суд відпустив під особисте зобов’язання волонтера Сергія Довгого, який зрізав зі стіни будинку в Гостомелі графіті Бенксі. Волонтер повинен носити електронний браслет.

Також у Києві невідомі зіпсували один із настінних малюнків Бенксі. Щоб захистити від вандалів, на роботах британського художника в Бородянці, Ірпені та Горенці Київської області встановили бездротову систему безпеки. А одне із київських графіті Бенксі отримало скляну рамку.

Одна з робіт Бенксі знаходиться у Бородянці. Виконувач обов'язків Бородянського селищного голови Георгій Єрко каже, що влада хоче зберегти мурали для громади, створивши музей.

У Горенці на Київщині відновлять зруйнований війною житловий будинок, де залишив графіті Бенксі. Проєкт розроблятимуть студенти Київського національного університету будівництва та архітектури.