30 тисяч новобранцю: Київрада голосуватиме за виділення коштів для військових

. Фото: Київська міська рада

Київрада голосуватиме за виділення додаткових коштів на виплати киянам, які з грудня мобілізуються до ЗСУ.

Про це заявив столичний голова Віталій Кличко перед початком засідання 7 грудня.

На виплати мають виділити 10 млн грн на цей рік і 50 млн на наступний за програмою "Захисник Києва".

"Київ буде виплачувати 30 тисяч грн киянам, мобілізованим після 1 грудня цього року. Така виплата є одноразовою та спрямована на додаткове матеріальне забезпечення новобранців", — зазначив Кличко.

Також депутати мають схвалити фінансування 15-ти міських цільових програм усіх галузей господарства, аби врахувати це в бюджеті столиці на 2024 рік.

Протягом цього року Київрада скерувала майже 7 млрд грн на допомогу військовим. Кличко додав, що готуються проєкти, аби виділити понад 700 мільйонів гривен до кінця 2023-го.

Що відомо про підтримку військових у Києві

У листопаді 2022 року Київська міська рада виділила 100 млн гривень на одноразову допомогу добровольцям, що обороняли Київ під час наступу російських військ.

У грудні 2022 року Київрада ухвалила рішення про надання додаткових пільг та соціальних гарантій киянам, які боронять Україну, та членам їхніх сімей.

До Дня захисників і захисниць виплатили одноразову матеріальну допомогу до 1500 гривень учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, учасникам Революції Гідності, бійцям-добровольцям, переселенцям, які зареєстровані у столиці.

У місті створили координаційну раду з питань реінтеграції та підтримки захисників та членів їх сімей. Вона об'єднає зусилля депутатів Київради, підприємців і організацій у питанні соціальної захисту військових.

Київрада затвердила міську цільову програму "Підтримка киян–захисників та захисниць України" на 2023-2025 роки.