Комендантську годину для киян на Новий рік не скасовуватимуть — КМВА

Різдво та Новий рік Київ зустрічатиме з ялинкою. Масові святкування і феєрверки залишаться під забороною. Комендантська година також не скасовується.

Про це розповів у Telegram начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.

За його словами, початок монтажу головної ялинки на Софійській площі запланований на 3 грудня, а відкриття — на День Святого Миколая 6 грудня. Бюджетних коштів на облаштування новорічної зони та підсвічування ялинки не витрачатимуть. Роботи виконають коштом благодійників.

На Різдво та Новий Рік у Києві не буде жодних масових заходів — ярмарків чи святкувань. Як нагадав Сергій Попко, таке рішення ухвалила Рада оборони Києва. Якщо будуть окремі точкові святкові заходи, їх організують у приміщеннях з дотриманням заходів безпеки. Ці заходи міський бюджет теж не фінансуватиме.

На період зимових свят комендантська година у столиці діятиме, як і нині: з 00:00 до 05:00.

Очільник КМВА також сподівається, що кияни відповідально ставитимуться до заборони святкових салютів і петард. За це передбачена відповідальність, згідно закону. Крім того, звукові і світлові сигнали можуть сприйматися, як звуки вибухів, і завдати шкоди психічному здоров'ю, особливо, людей із посттравматичним синдромом, зауважив Сергій Попко.

Через загрозу повітряних атак РФ на столицю, начальник КМВА закликає містян не нехтувати сигналами повітряної тривоги.

Що відомо про святкування Нового року-2024 в Києві

Рада оборони столиці вирішила, що в Києві не буде великих ярмарків та святкувань на Різдво та Новий Рік. Проте головну ялинку країни встановлять на Софійській площі.

Як і минулого року, ялинку встановлять та прикрасять за кошти меценатів, а також обмежено використовуватимуть електроенергію.

Оскільки цього року відзначають Різдво за новоюліанським календарем, тож ялинку встановлять до 6 грудня. Вона простоїть до 10 січня 2024 року.