"Не поступаються західним аналогам": на Київщині виготовляють кровоспинні препарати для ЗСУ

Кровоспинний препарат "Гемостатик" від "Сента Фарм", Київська область, 9 листопада 2023 р. Фото: Дар'я Григоренко/Суспільне

На Київщині фармацевтична компанія "Сента Фарм" налагодила і поступово розширює виробництво кровоспинних препаратів, необхідних для порятунку поранених цивільних і військових в умовах війни. Як зазначають у компанії, їхня продукція за якістю не поступається іноземним виробникам, водночас обходиться дешевше.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного, яка оглянула виробничі потужності підприємства.

"Сента Фарм" — єдиний український виробник сертифікованих засобів для зупинки кровотеч — гемостатиків.

Лабораторії, розташовані у Київській області, на початку повномасштабного вторгнення РФ певний час були в окупації. Після визволення Київщини від російських військ підприємство відновило діяльність, а нині розширює географію постачань свого продукту.

Компанія має сучасне високотехнологічне обладнання. На ньому "Сента Фарм" виготовляє гемостатичні бинти та серветки, призначені для зупинки інтенсивних кровотеч, зокрема, з магістральних судин.

Представниця фармкомпанії "Сента Фарм" демонструє, як надавати медичну допомогу при пораненні і кровотечі, Київська область, 9 листопада 2023 р. Фото: Дар'я Григоренко/Суспільне

"Хімічний засіб "Гемостатик" від українського виробника не поступається західним аналогам", — запевняє керівниця компанії "Сента Фарм" Олена Тонкошкуренко.

"Це — гофрований бинт, який, за стандартами НАТО, має бути в аптечці кожного бійця", — уточнює вона.

Представниця ГО "Всеукраїнська спілка парамедиків" Галина Тихомирова розповідає про особливості застосування гемостатика, Київська область, 9 листопада 2023 р. Фото: Дар'я Григоренко/Суспільне

За словами підприємиці, нині у світі є два найбільших виробники гемостатиків — "Celox" і "QuikClot" (США, Ізраїль та Велика Британія).

"Наш український аналог нічим не поступається їм за якостями і він утричі дешевший", — зазначила Олена Тонкошкуренко.

Ще однією перевагою вітчизняної компанії, за її словами, є те, що виробництво розташоване в Україні. "Ми більш оперативно можемо реагувати на потреби армії і вчасно забезпечувати бійців медичною продукцією у необхідних обсягах", — каже керівниця "Сента Фарм".

Виробниче приміщення фармакологічної компанії "Сента Фарм", Київська область, 9 листопада 2023 р. Фото: Дар'я Григоренко/Суспільне

Крім співпраці з Міністерством оборони, фармкомпанія забезпечує гемостатиками Нацполіцію. Також налагоджена співпраця з благодійними фондами, громадськими організаціями і міжнародними фундаціями.

Хімічний засіб "Гемостатик" від "Сента Фарм" призначений для зупинки інтенсивних кровотеч, зокрема артеріальних, і може застосовуватись у "польових" умовах на етапі першої домедичної чи медичної допомоги.

Працівник фармкомпанії "Сента Фарм" на виробництві, Київська область, 9 листопада 2023 р. Фото: Дар'я Григоренко/Суспільне

Його можна використовувати при побутових травмах чи для зупинки кровотечі у постраждалих унаслідок дорожньо-транспортних аварій.

За даними виробників, застосування "Гемостатика" не потребує спеціальних медичних знань чи підготовчих процедур. Препарат може використовуватись і в спеку, і в мороз (за температура від -40 ̊С до +50 ̊С).