В одній із громад на Київщині запровадили карантин через скаженого пса

У селі Путрівка, що поблизу Василькова на Київщині, виявили хворого на сказ собаку. Діагноз підтвердився лабораторно. Через це у 10-кілометровій зоні навколо населеного пункту запровадили карантин.

Про це інформує Васильківська міська рада у Facebook.

До зони карантинних обмежень ввійшли населені пункти Васильківської громади: м. Васильків, с. Здорівка, с. Застугна, с. Зозулі, с. Безп'ятне, с. Червоне, с. Кулибаба, с. Митниця, с. Барахти, с. Заріччя.

Місцева протиепізоотична комісія затвердила план заходів для недопущення поширення сказу серед тварин у загрозливій місцевості.

Зокрема, в районі, що входить до карантинної зони, заборонене проведення виставок собак чи їх вивезення за межі вказаних населених пунктів.

Під забороною також полювання на диких тварин, їх відлов і вивіз. Ветеринарній службі доручено вжити заходів для ліквідації осередку захворювання і недопущення подальшого поширення інфекції.

Що відомо про випадки сказу в тварин на Київщині

Сказ — це інфекційна хвороба, що може призвести до летальних випадків. Зазвичай люди заражаються від укусу скаженої тварини, рідше — через подряпини, садна чи відкриті рани, на які потрапила слина інфікованої тварини.

У вересні у Київській області почали імунізацію диких та бродячих тварин проти сказу. На території регіону розкидали їстівні брикети з вакциною для тварин.

На початку жовтня в селі Мирівка на Київщині запровадили карантин через виявлений сказ у кота.

Киянку разом з донькою покусав домашній кіт: у нього виявили сказ. Через цей випадок у Солом'янському районі столиці запровадили карантин.

На початку лютого у Києві підтвердили випадок сказу в кішки, яку киянка підібрала на вулиці в Боярці й прихистила у своїй квартирі. Згодом у Боярці від сказу загинула дика лисиця.

На початку квітня у кількох населених пунктах Броварського району на Київщині ввели карантин через сказ у кошеняти.