Столичні посадовці анонсують проведення перемовин з Європейським інвестиційним банком щодо залучення коштів на модернізацію 220 вагонів метро і придбання ще 95 сучасних. Загалом коштом позики планується оновити близько 40% рухомого складу столичної підземки.
Про це йдеться на Офіційному порталі Києва.
Зазначається, що у столичному метрополітені планують оновити застарілий рухомий склад, термін експлуатації якого завершується.
"Зокрема, міська влада має намір провести переговори з Європейським інвестиційним банком щодо коштів на комплексну модернізацію 220 вагонів і придбання ще 95 нових і сучасних. Відповідний проєкт затверджено розпорядженням КМВА", — йдеться у повідомленні.
Столичні посадовці зазначають, що торік у листопаді вони уклали Меморандум про порозуміння між Києвом та Європейським інвестиційним банком щодо відновлення міської інфраструктури. Цим договором, зокрема, передбачається модернізація рухомого складу "Київського метрополітену" орієнтовною вартістю 450 млн євро.
"Департаменту фінансів КМДА доручено провести відповідні переговори з банком щодо умов залучення кредитних коштів. Загалом за рахунок кредитних коштів Європейського інвестиційного банку планується оновити близько 40% рухомого складу метро", — інформують у КМДА.
Нині переважна більшість інвентарного парку столичної підземки — пасажирські вагони, побудовані Росією впродовж 1979-2013 років.
"Вони морально та фізично застаріли через тривалий строк експлуатації. Окрім того, містять російське обладнання і комплектуючі, тож придбання в неї запасних частин є неприпустимим", — пояснюють у КМДА.
Київська підземка не найдавніша у світі, але "Арсенальна" є однією з найглибших станцій метро у світі, а станція "Золоті ворота" увійшла до рейтингу 20 найкрасивіших станцій метро. У столичній підземці працюють 122 ескалатори, найдовший з яких ― на станції Хрещатик. Він налічує 743 сходинки. Найдовше пасажир їде від станції "Видубичі" до "Славутича", долаючи 3,46 кілометри за шість хвилин. Найменша відстань від між станціями "Театральна" і "Хрещатик" ― 766 метрів, і займає 50 секунд.