У Києві розпочався проєкт психологічної підтримки сімей військовослужбовців

Психологічний тренінг для сімей військовослужбовців у Києві. Фото: КМДА

У вівторок, 17 жовтня, відбувся перший психологічний тренінг для членів сімей військовослужбовців. Також передбачені окремі консультації для підлітків, щоб допомогти їм пережити психотравмувальний досвід. Записатися на тренінг чи консультацію можуть усі охочі.

Про це сповіщає офіційний портал Києва з посиланням на заступницю голови КМДА Марину Хонду.

"Сім’ї військовослужбовців, які очікують на повернення своїх близьких із зони бойових дій, переживають великий стрес та тривогу. Військові повертаються із фронту з унікальним досвідом. І наше завдання — допомогти родині, навчити їх комунікувати по-новому, щоб не травмувати одне одного. Це не просто проєкт, а спільнота, де сім’ї можуть знайти розуміння та підтримку, навчитися ефективній комунікації й налагодити зв’язок після вимушеної розлуки", — пояснює Марина Хонда.

За словами посадовиці, головною складовою проєкту є психологічні тренінги.

"Вони допоможуть учасникам освоїти дієві стратегії для покращення свого емоційного стану, підвищити стійкість, ефективно впоратися зі стресом та тривогою", йдеться у повідомленні.

Також передбачені окремі консультації для підлітків, щоб допомогти їм пережити психотравмувальний досвід. Крім того, учасники можуть отримати індивідуальні консультації психолога та юридичний супровід.

Щоб долучитися до проєкту, можете звернутися на міську службу телефону довіри за номером 15-00.

"Після цього ви потрапите на консультацію, під час якої спеціалісти визначать, вам потрібна групова чи індивідуальна робота. Важливо пам’ятати: те, що працює для однієї сім’ї, може не працювати для іншої. Фахівці підходитимуть до кожного члена родини з урахуванням досвіду, індивідуальних потреб та емоційного стану", – наголосила заступниця голови КМДА.

Що відомо про психологічну допомогу в Києві

На початку квітня у Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надаватимуть психологічну підтримку зокрема демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність міста.

У столиці працює Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

У Києві функціонує Кризовий центр "Соціотерапія", де допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Звернутися по допомогу може кожен, хто цього потребує.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров’я України разом з ВООЗ розробляє новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.