Підозрюваного у хабарництві суддю з Броварів на час слідства відсторонили від роботи

. Проведення слідчих дій у будівлі Броварського міськрайонного суду, Київська область, вересень 2023 р. Фото: НАБУ

9 жовтня 2023 року Вища рада правосуддя задовольнила клопотання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та відсторонила від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності суддю Броварського міськрайонного суду Київської області. Його викрили на одержанні 4 тис. доларів США хабаря.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Зазначається, що суддю відсторонили на 2 місяці.

Що відомо про справу судді Броварського міськрайонного суду

5 жовтня, Вища рада правосуддя надала згоду на утримання під вартою судді Броварського міськрайонного суду Київської області Володимира Сердинського.

Його затримали наприкінці вересня за підозрою в отриманні хабаря від одного з учасників судового спору.

26 вересня під час спільної операції детективи НАБУ, прокурори САП у супроводі силовиків з СБУ викрили суддю Броварського міськрайонного суду на одержанні частини неправомірної вигоди — 3 тис. доларів США. За даними правоохоронців, суддя вимагав 4 тис. дол. США за "правильне вирішення питання" під час судового засідання.

27 вересня за фактом отримання коштів судді повідомили про підозру. Правова кваліфікація злочину – ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).