На Київщині отримали притулок 588 переселенців похилого віку та з інвалідністю.
Про це розповів директор Департаменту соціального захисту населення КОВА Ігор Мещан.
Їх прихистити в мережі закладів соціальної підтримки та в інтернатних закладах на території області. За словами директора департаменту, мова про людей, які не можуть самостійно себе обслуговувати.
У регіоні також облаштовані місця компактного проживання для переселенців із різних областей.
"Влітку Київщина приймала людей із Херсонщини та Миколаївщини. Також приймаємо людей, які повертаються з різних країн, але не можуть повернутися до своїх рідних домівок через бойові дії", — зазначив він.
Що відомо про допомогу для ВПО та людей, які втратили житло на Київщині
У червні 2022 року в Бородянці відкрили перше на Київщині модульне містечко. Вони є також в Ірпені, Макарові та інших населених пунктах, найбільш постраждалих від російського вторгнення.
Станом на травень 2023 року, у модульних містечках регіону були вільні 3,5 тисячі місць для переселенців. Загалом там можуть мешкати 7,5 тисяч людей.
Київщина вже прийняла 334 тисячі переселенців. У регіоні планувати відкрити ще одне модульне містечко.
Агентство ООН у справах біженців започаткувала спеціальну програму для вимушено переміщених осіб в Україні, яка зокрема допоможе покрити їхні основні потреби в оренді житла, їжі та предметах гігієни.
Також УВКБ ООН опікується відновленням будинків у Макарівській та Бородянській громадах Київської області, які були пошкоджені під час бойових дій.