Київська міська прокуратура викрила та повідомила про підозру чоловіку, який організував незаконну діяльність зі зберігання, перевезення та збуту підроблених грошей.
Про це повідомляє пресслужба офісу Генерального прокурора України.
Слідство встановило, що житель Закарпатської області налагодив у столиці збут підроблених американських доларів високої якості. Підроблені 100-доларові купюри він реалізовував за 60 % від їх номінальної вартості.
"Під час документування злочину правоохоронці провели оперативну закупку підробленої валюти та затримали чоловіка. У ході проведених обшуків у нього вилучили 70 тис доларів США, з них 50 тисяч доларів виявилися з ознаками підроблення",— йдеться у повідомленні.
У Генпрокуратурі поінформували, що наразі підозрюваному обрано запобіжний захід — тримання під вартою. За ст. 199Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів Кримінального кодексу України йому загрожує до дванадцяти років позбавлення волі із конфіскацією майна. Наразі встановлюються канали надходження та збуту підробленої валюти.
Що відомо про інші незаконні методи отримання грошей у Києві та області
Правоохоронці викрили 20-річного продавця з сайту оголошень, який не відправляв сплачений товар та не повертав за нього гроші.
У столиці викрили організацію, що займалась шахрайством під виглядом інвестування у криптовалюту. Підозрювані рекламували свої послуги через інтернет та соцмережі, гарантуючи своїм клієнтам надприбутки.
У Києві викрили членів організованої групи, які створювали фіктивні обмінники валют та ошукали сімох громадян на понад 120 тисяч євро та 280 тисяч доларів.
Киянин реєстрував акаунти під виглядом жінок та пропонував чоловіками познайомитися із ними за 699 доларів США.
Киянка передала 11 тисяч гривень псевдоволонтеру, який у зголосився доставити гроші для її родичів на окупованій території.
Правоохоронці викрили двох жителів Білоцерківського району, які ошукали волонтерку з Рокитного. Жінка хотіла придбати для потреб ЗСУ авто на одному з торговельних майданчиків в Інтернеті.