Київ вивчає можливості співпраці з Іспанією для подолання наслідків війни

Зустріч у КМДА з делегацією Іспанії. Фото: КМДА

Іспанія готова долучитися до відновлення Києва. Мова про залучення інвесторів до відбудови об’єктів енергетики і розвиток сфери транспорту. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Деталі співпраці обговорили на зустрічі першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника із представницею уряду Іспанії Ксіаною Мендез.

Як розповів Микола Поворозник, іспанці висловили готовність взяти участь у відбудові столиці через масштабні проєкти у сфері надання енергетичних, транспортних та комунальних послуг. Можливе й інвестування у розвиток електротранспорту.

Іспанська сторона вважає, що деякі напрями можна буде відновити силами приватних компаній. Представники іспанського бізнесу планують восени приїхати в Україну для вивчення інвестиційних можливостей.

Київ також запропонував співпрацю в галузі фізичної та психологічної реабілітації військових і цивільних. "Ми будемо вдячні за досвід, який наші медики можуть отримати для допомоги українцям у подоланні післявоєнних травм", – зазначив Микола Поворозник.

Що відомо про надання міжнародної допомоги Києву

З перших днів повномасштабної агресії Росії проти України Київ отримує допомогу від міст-партнерів. Зокрема, у березні цього року столиця отримала першу партію броньованих автомобілів швидкої допомоги від британської фабрики. Автівки передали на передову.

Київ отримав від німецьких та польських партнерів ще чотири нові сучасні пожежні автомобілі. Із 30 березня їх використовують під час чергування столичні рятувальники.

У лютому німецькі партнери передали для столиці 7 поліцейських авто, 4 автівки для "Київзеленбуду", мікроавтобус для бойового чергування "Київської служби порятунку". Данія передала 8 потужних генераторів.

У жовтні 2022 року від німецьких та українських партнерів Київ отримав пожежне авто та два реанімобілі. Напередодні Нового року міський голова Кличко передав рятувальникам сучасний автомобіль для пінного гасіння пожеж, отриманий німецьких та польських партнерів.

У серпні міський голова Києва Віталій Кличко передав комунальним підприємствам 19 автобусів і 3 сміттєвози, які столиця отримала від приватних транспортних підприємств з чотирьох німецьких міст – Мюнхена, Регензбурга, Ганновера та Зевена.

Наприкінці липня Київ, завдячуючи іноземним партнерам, отримав спецавтомобілі та відповідне спорядження. Йдеться про 12 пожежно-рятувальних автомобілів і 7 карет швидкої допомоги та рятувальне спорядження.