У Київському зоопарку облаштували новий авіарій для родини папуг Жако

. Папуга Жако Фото: Київський зоопарк

У Київському зоопарку облаштували новий авіарій для родини врятованих папуг Жако, які потрапили до зоопарку у 2022 році. Працівники створили у великому літньому пташиному вольєрі умови, наближені до природних. Про це повідомляє комунальне підприємстко КП "Київський зоопарк".

Зазначається, що хворих та наляканих птахів до столичного зоопарку привезли співробітники поліції. Майже рік проходила їхня поступова реабілітація.

Папуга Жако Фото: Київський зоопарк

Для комфорту папуг жако у авіаріїВеликі вольєри для утримання птахів є різноманітні присадиМісце для вигулу та ігор, іграшки, гілки дерев, годівнички, декоративний фонтанчик та освіжаючий туманно-крапельний розпилювач.

Авіарій для папуг Жако Фото: Київський зоопарк

"Важливе значення для їхнього здоров’я має особливий, ретельно підібраний раціон, який складається зі спеціального гранульованого корму, збагаченого всіма необхідними вітамінами та мінералами. А ще — папуги із задоволенням поїдають фрукти, плоди і насіння",— йдеться у повідомленні.

Папуги Жако Фото: Київський зоопарк

Як зазначають фахівці КиївЗоо, це досить великі птахи, які виростають до 30-35 сантиметрів і живуть до 50 років, а іноді і більше. В останні роки популяція ЖакоПапуги є дуже популярними серед любителів домашніх тварин. Їх часто тримають в клітках за здатність імітувати людську мову та інші звуки (самці навчаються легше, ніж самки). Цей папуга може запам'ятати понад 100 слів або словосполучень. Дослідження цього птаха показали, що його можна навчити розуміти значення кількох десятків слів з-поміж тих, що він вимовляє різко скоротилася. Необмежений вилов птахів із природи та торгівля ними, а також знищення тропічних лісів привели до катастрофічного зниження популяції цих птахів. Наразі виду надано статус "під загрозою вимирання".

Папуга Жако Фото: Київський зоопарк

"Тому головна мета столичного зоопарку — реабілітувати пернатих та навчити людей тому, що утримання птахів має бути компетентним і сприяти охороні виду в природі",— підсумували фахівці зоопарку.

Що відомо про тварин у Київському зоопарку

У "Київзоо" зимували не лише постійні мешканці, а й понад 200 тварин, яких волонтери вивезли із найбільш постраждалих регіонів унаслідок російського вторгнення.

На початку березня лемур Байрактар відзначив день народження. Він народився передчасно 3 березня минулого року. Мати відмовилась від дитинчати через стрес від гучних вибухів.

Цієї весни у Київському зоопарку створили понад 19 нових родин. Пари та родини створюють не тільки для розмноження, а й просто для компанії — згідно Плану колекції.

У Києві випустили на воду родину пеліканів. Завдяки теплим погодним умовам цьогоріч зробили це раніше, ніж зазвичай.

Попри воєнний стан працівники столичного зоопарку постійно влаштовують різні заходи для відвідувачів. Зокрема, для тварин організували частування кавунами. Ними, ласували слон, ведмежатко та котячі лемури. Також тварин пригощають яблуками. Серед інших їх дуже полюбляють копитні.