Столичні депутати створили комісію для перевірки "Київміськбуду"

Офіс компанії "Київміськбуд" у столиці. Фото: Київміськбуд/Facebook

Київська міська рада на засіданні 25 травня проголосувала за створення тимчасової комісії для перевірки компанії "Київміськбуд". Рішення ухвалили після журналістського розслідування Bihus.info про діяльність компанії.

Про це повідомив у своєму Facebook голова фракції "Слуга народу" у Київраді Андрій Вітренко.

"Ніхто не має права розпоряджатись комунальним майном та майном громади як своїми власними!.. Холдинг користується всіма привілеями комунальної компанії та отримує бюджетні дотації. Однак виникає занепокоєння, чи правильно розпоряджається коштами та майном киян менеджмент компанії", — зазначив депутат.

Крім утворення комісії, фракція вимагає відкритого аудиту господарської діяльності "Київміськбуду" та публічного висвітлення його результатів.

Згідно з проєктом рішення, який підтримала Київрада, головою комісії буде депутат Владислав Андронов від УДАРу.

У документі йдеться, що метою діяльності комісії є перевірка інформації, оприлюдненої 19 травня 2023 року у журналістському розслідуванні "Президентський люкс" Анастасії Усенко (Bihus.info). Також комісія має перевірити й інші публікації у ЗМІ щодо діяльності "Київміськбуду".

Що відомо про журналістське розслідування стосовно компанії "Київміськбуд"

ПрАТ "ХК "Київміськбуд" – найбільший забудовник столиці, його основний акціонер – територіальна громада Києва в особі Департаменту комунальної власності КМДА з часткою 80%.

З 2012 року головою правління і президентом компанії є Ігор Кушнір.

19 травня видання Bihus.info опублікувало матеріали розслідування, в якому стверджується, що землю "Київміськбуду" у Козині, на якій раніше була база відпочинку, забудували розкішними котеджами родичі та оточення президента холдингу Ігоря Кушніра.