Київська влада готова до конструктивної співпраці з представниками малого бізнесу. Йдеться про актуалізацію правил розміщення тимчасових споруд, вимоги безпеки, продиктовані воєнним станом, а також про запити жителів на облаштовані громадські простори. Про це повідомляє заступник голови Київської міської військової державної адміністрації Петро Пантелеєв.
Зазначається, що влітку минулого року Рада оборони Києва прийняла рішення про демонтаж МАФів, розташованих біля входів, виходів та уздовж шляхів до станцій метро. Таким чином забезпечується безперешкодний доступ до укриттів під час повітряної тривоги. Також заборонене розміщення тимчасових споруд в охоронних зонах теплових, газових, водопровідних та інших мереж тощо.
За словами Пантелеєва, наразі правоохоронці відкрили низку кримінальних проваджень з вимогою демонтажу таких МАФів. Також актуальним залишається запит киян на облаштування громадського простору та зелених зон, облаштування яких проблематичне через велику кількість тимчасових споруд.
"Влада Києва прагне забезпечити баланс між цими вимогами і потребами, діючи максимально цивілізовано, враховуючи, що ми живемо і працюємо далеко не в штатному режимі. Рішення мають бути компромісними, враховувати низку обставин і соціальних факторів, але, безумовно, вони мають бути прозорими та працювати на користь громади міста",— каже Пантелеєв.
Він зауважив, що в деяких місцях, де були демонтовані МАФи територію вже прибрали та облаштували. У планах створити якісні громадські простори з озелененням біля станцій метро "Шулявська" та "Героїв Дніпра".
Що відомо про МАФи у Києві
У липні у Києві повністю очистили від МАФів і звільнили шлях до укриттів локацію навколо станції метро "Політехнічний інститут". Там провели благоустрій — асфальтування та озеленення.
За 3 осінні місяці 2022 року найбільше порушень інспектори благоустрою зафіксували щодо розміщення МАФів — 2035.
За 2022 рік інспектори винесли понад 38 тисяч приписів щодо порушень Правил благоустрою Києва. Найбільша кількість порушень пов’язана з незаконним встановленням тимчасових споруд, МАФів — близько 6 тисяч.
Перед проведенням робіт власники МАФів отримують відповідні протоколи та мають демонтувати споруди у триденний термін. В іншому разі, ці роботи проводять працівники підприємства "Київблагоустрій", а саму споруду перевозять на штрафмайданчик.
У березні цього року у Києві прибирали МАФи біля метро "Голосіївська". Вцілому у Києві частково або повністю демонтовано МАФи поряд зі станціями: "Героїв Дніпра", "Берестейська", "Житомирська", "Кловська", "Дружби народів" та "Житомирська".
Читайте також