У Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості

. Центр стресостійкості у Києві Фото: КМДА

У Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці намагатимуться запобігати стресовим травматичним станам громадян, надавати психологічну підтримку різним соціальним та професійним групам населення, зокрема демобілізованим військовим та членам їхніх родин.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на заступницю голови КМДА Марину Хонду.

За її словами, працювати над створенням Центру стресостійкості розпочали після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Оскільки наші фахівці потребували навчання, аби допомагати людям, які пережили окупацію, зазнали фізичного насильства та втратили близьких, було вирішено переймати іноземний досвід.

У Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості Фото: КМДА

Хонда поінформувала, що Київ підписав меморандум із Ізраїльською коаліцією травми. Київські психологи пройшли навчання в Ізраїлі за програмою Israel Trauma Coalition. Під час стажування столичні психологи, зокрема, бачили, наскільки важливою є психоедукаціяПояснення і донесення до людей необхідної правдивої інформації про психічне здоров'я, психологічні негаразди та їх наслідки для особистості населення.

Центр стресостійкості у Києві Фото: КМДА

"Ми відкриваємо наш Центр для допомоги цивільному населенню, демобілізованим військовим, їхнім родинам. Також маємо подбати про зміцнення стресостійкості працівників, що забезпечують життєдіяльність міста в умовах воєнного стану: надають соціальні послуги, тримають комунальний фронт, лікують, навчають, надають публічні та адміністративні послуги",— каже Хонда.

Центр стресостійкості у Києві Фото: КМДА

Зазначається, що Центр працюватиме з урахуванням безпекових викликів та особливостей воєнного стану. Наразі задіяли 15 психологів, але у планах — розширення штату та створення мережі консультаційних локацій, щоб наблизити послугу до людини.

Центр стресостійкості у Києві Фото: КМДА

У центрі облаштовані тренінгові кімнати, локації для сімейних та індивідуальних консультацій, конференц-зали. Його основні напрями роботи:

  • підготовка тренерів із психоедукації фахівців
  • проведення групових тренінгів, семінарів, майстер-класів для фахівців критичної інфраструктури міста для розвитку навичок соціально-психологічної допомоги
  • впровадження супервізійного процесу в діяльність соціальних служб і проведення групових супервізійРозв'язання професійних проблем, які виникають у роботі з людьми, через обговорення цієї проблеми з обізнаним колегою чи наставником — супервізором для фахівців першої лінії
  • проведення індивідуальних психологічних, супервізійних, кар’єрних, коучингових Коучинг — метод тренінгу, в якому спеціальна людина, "коуч", допомагає іншим людям досягнути певної цілі в професії чи в особистому житті. На відміну від наставництва, коучинг зосереджується на досягненні конкретної цілі способом, який людині належить зрозуміти самотужкиконсультацій для фахівців першої лінії
  • залучення до співпраці з центром фахівців — психологів, психотерапевтів, супервізорів, науковців
  • залучення до співпраці науковців та проведення досліджень щодо психоемоційного стану киян
  • залучення до співпраці донорів та громадських організацій, які працюють у Києві у сфері психоедукації.

Центр стресостійкості розташований за адресою: вул. Басейна, 1/2. Телефон: (044) 230-93-95.

Що відомо про психологічну допомогу у Києві

В Києві працюють п’ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.

У столиці відкрили Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

У Києві працює Кризовий центр “Соціотерапія”, де допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Звернутися по допомогу може кожен, хто цього потребує.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров’я України разом з ВООЗ розробляє новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

Читайте також

Від початку року понад 900 киян звернулися за допомогою стосовно домашнього насильства

Як ужитися з рідними під час війни. Пояснює психолог

Фінляндія в НАТО, нічна атака безпілотниками, бої за Бахмут та нова допомога від США. 405 день війни. Онлайн