"Волю Саакашвілі": У Києві відбулася акція в підтримку Міхеїла Саакашвілі

. Акція в підтримку Міхеїла Саакашвілі у Києві. Фото: Дарина Коломієць / Суспільне

У Києві вранці 20 лютого біля посольства Грузії на акцію протесту зібралися прихильники колишнього президента Міхеїла Саакашвілі. Близько півсотні протестувальників вимагали звільнити політика, затриманого в Грузії восени 2021-го року.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного, люди принесли банери та плакати з написами "Free Misha" та "Save Misha". Акцію організували представники партії "Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі".

Акція в підтримку експрезидента Грузії Міхаїла Саакашвілі. 20 лютого 2023 р. Фото: Дарина Коломієць / Суспільне

"Активістів, людей таких самих, як я, не пускають в Грузію. Їх прямо в аеропорту відловлюють і відправляють назад в Україну. Тому ми змушені тут висловлювати свою позицію, яка є не лише нашою позицією, а й позицією світового співтовариства. Ми вимагаємо негайного його звільнення. І перевезення до Європи чи України - будь-де, де він зможе отримати нормальну медичну допомогу", — розповів Суспільному учасник акції та член партії Іван Лозовий.

До акції долучилися також кияни, які дізналися про захід із соцмереж.

"Ми самі з Маріуполя із чоловіком. Але вже майже рік, як живемо у столиці. Я дуже співчуваю пану Міхеїлу як людині, і як політичному діячу. Ми знаємо, що він у тюрмі, що в нього дуже важкий стан здоров'я, в нього знайшли там отруюючі елементи", — каже учасниця акції Олена Ягда.

Акція в підтримку експрезидента Грузії Міхаїла Саакашвілі. 20 лютого 2023 р. Фото: Дарина Коломієць / Суспільне

Олена до подібної акції долучилася вперше, а от учасник протесту Володимир розповів Суспільному, що намагається ходити на всі акції в підтримку Саакашвілі.

"Він борець за правду, за справедливість. І приклад того, що він зробив, хотілося, аби було і в нас", — сказав Володимир Звєзділін.

До протестувальників із посольства так ніхто й не вийшов.

Що відомо про арешт та стан здоров‘я Саакашвілі

1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Своє рішення політик пояснив тим, що "хоче захищати волевиявлення громадян" на місцевих виборах в країні. Увечері того ж дня його затримали і доправили до в'язниці у місті Руставі. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе "політичним в'язнем". Проти Саакашвілі відкрили справу про незаконний перетин грузинського кордону.

6 листопада Служба держбезпеки Грузії звинуватила Саакашвілі у тому, що він начебто координує з в'язниці дії, спрямовані на насильницьке повалення влади. У ніч проти 20 листопада Саакашвілі доправили у військовий шпиталь у місті Горі. Після цього політик погодився припинити голодування, яке тривало 50 днів, та почав харчуватися за спеціальною схемою.

21 лютого 2022 року Саакашвілі вдруге оголосив про безстрокове голодування на знак протесту проти дій грузинської влади, які, за його словами, не надають йому належної медичної допомоги.

На початку травня 2022 року лікарі і родина Саакашвілі заявили про катастрофічний стан здоров'я Саакашвілі і вимагали від грузинської влади відправити його н7а лікування за кордон.

12 травня колишнього президента Грузії перевели зі слідчого ізолятора в місті Руставі до цивільної клініки "Вівамед".

Адвокат Саакашвілі Шалва Хачапурідзе повідомив, що лікарі підозрюють у Саакашвілі туберкульоз та деменцію. Загалом ув’язненого політика перевіряють на 34 захворювання.

У липні адвокат Саакашвілі Валерій Гелбахіані заявив, що його підзахисний йде з політики. За словами адвоката, основне питання, яке стоїть сьогодні на порядку денному, це порятунок життя Саакашвілі.

19 листопада мати Саакашвілі заявила, що в організмі її сина виявили підвищений вміст важких металів: ртуті, барію, талію. Пенітенціарна служба Грузії спростувала цю заяву.

Згідно зі свідченнями, наданими раніше в суді американським неврологом Шахін Е. Лакхан, Саакашвілі "серйозно хворий" і страждає численними "дисфункціями". Лахан стверджує, що судоми Саакашвілі та "неідентифікована, швидко прогресуюча деменція" є одними з його найсерйозніших діагнозів.

Саакашвілі, за словами Лахана, має низку хронічних захворювань, які загрожують його життю. Він наголосив, що якщо Саакашвілі не нададуть належної допомоги, він може померти.

Читайте також

"Ні і ніколи". Президентка Грузії заявляє, що не помилує Саакашвілі

Стан катастрофічний: Лікарі і родина Саакашвілі вимагають відправити його за кордон

Затримання Саакашвілі у Грузії: Україна офіційно визнала політика потерпілим