Містили психотропи: Київські митники вилучили 5 тисяч капсул для схуднення

. Фото: Київська митниця / Facebook

Столичні митники у двох міжнародних поштових відправленнях з Казахстану виявили 5 тисяч капсул для схуднення з вмістом психотропної речовини. Як повідомляє пресслужба Київської митниці, препарати "Samyun wan" та "Shafran Diet" прямували від одного відправника з міста Астана до Києва та Чернівців.

Зазначається, у складі капсул експерти виявили сибутрамін, що віднесений до психотропних речовин, обіг яких в Україні обмежено, а пересилання у міжнародних поштових відправленнях – заборонено.

За цим фактом столичні митники склали два протоколи за ст. 473 Митного кодексу України.Пересилання через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, а також пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання актами Всесвітнього поштового союзу. Капсули вилучили.

Що ще знаходити у відправленнях столичні митники

У грудні торік київські митники викрили відразу чотирнадцять спроб незаконного пересилання з України старовинних монет. У відправленнях було загалом 48 монет різного віку, найстаршій з яких — майже 2000 років. Всі вони мають історичну цінність.

Київські митники запобігли вивезенню з України старожитностей віком до 300 років. Археологічні знахідки часів пізнього середньовіччя пересилалися як запчастини до сільгосптехніки.

У жовтні цього року київські митники перешкодили незаконному вивезенню з України 40-ка орденів і медалей. Посилку з нагородами виявили під час митного контролю міжнародного експрес-відправлення, що прямувало до Китаю.

У липні з України за кордон намагалися вивезти десять старовинних ікон під виглядом сучасного мистецтва.

Читайте також

Службові собаки ЗСУ отримали ветеринарні аптечки