У столиці у домашньої кішки виявили сказ

. Фото ілюстративне: Суспільне

У Києві підтвердили випадок сказу в кішки, яку киянка підібрала на вулиці і прихистила у своїй квартирі. Від захворювання тварина померла, господарі не постраждали.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Києві.

Як з’ясували ветеринари, мешканка столиці близько трьох тижнів тому знайшла двох кицьок у Боярці. Жінка прихистила їх у себе вдома — у Києві, на Відрадному. Господиня повідомила, що тварин утримували в клітці. 27 січня одна з кішок почала агресивно поводитись, відмовилась від води та їжі. Через два дні власниця вирішила відвезти хвору кицьку до відділу боротьби зі сказом, дорогою тварина померла. Аналізи підтвердили діагноз — сказ. Киянка запевнила, що хвора кішка людей не кусала. Друга кицька проходить курс вимушеної вакцинації.

​Держпродспоживслужба ініціює засідання протиепізоотичної комісії при КМДА щодо організації заходів, щоб запобігти поширенню сказу.

Що відомо про випадки захворювання тварин на сказ на Київщині

У червні минулого року у Печерському районі Києва зареєстрували випадок сказу тварин. Житлові та паркові масиви Печерського та Голосіївського районів визнали загрозливою зоною.

У вересні 2022 року у селі Борщів Броварського району Київщини підтвердили захворювання на сказ домашнього кота. Через це у Броварському районі запровадили карантин.

У Кагарлицькому районі виявили сказ у собаки. Через це з 9 листопада 2022 року було оголошено карантинною зоною село Переселення з прилеглими територіями.

Читайте також

Поповнення у Київському зоопарку. Хто святкує День народження