У Києві зареєстрований випадок сказу тварин — Держспоживслужба

У Печерському районі Києва зареєстрований випадок сказу тварин. У районі запровадили карантинні обмеження. Житлові та паркові масиви Печерського та Голосіївського районів визнали загрозливою зоною.

Про це повідомили у Головному управлінні Держспоживслужби у Києві.

Зазначається, що 8 червня у відділ з боротьби зі сказом тварин, був доставлений труп безпритульного кота. За результатами експертизи, у тварини виявили ознаки сказу.

13 червня на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії ухвалили рішення запровадити карантинні обмеження щодо сказу на території Печерського району на вулицях Залізничне шосе, бульвар Дружби Народів та Наддніпрянське шосе.

Окрім цього затвердили план заходів з ліквідації сказу у Печерському районі та недопущення його розповсюдження. А прилеглі до зони карантину житлові та паркові масиви визнали загрозливою зоною.

"Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві спільно з Об’єднанням ветеринарної медицини в м. Києві забезпечує організацію проведення профілактичних щеплень тварин проти сказу в зоні карантинних обмежень та загрозливій зоні. Також, не допускається проведення виставок та інших видовищних заходів за участі тварин у зоні карантинних обмежень та загрозливій зоні", — йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • Сказ – це вірусна хвороба, яка передається через укус тварини. Симптоми сказу: у тварини спостерігається слинотеча, піна навколо рота, параліч нижньої щелепи, тварина може поїдати неїстівні предмети, такі як скло, землю, каміння. Сказ небезпечний для життя людини, оскільки це захворювання завжди закінчується смертю пацієнта. Після укусу тварини людина немає жодних клінічних проявів захворювання. Інкубаційний період від моменту укусу до перших клінічних проявів може бути в середньому від 30 до 90 днів. Постраждала від укусу людина повинна негайно звернутись до лікаря травмпункту з подальшою її  госпіталізацією та введенням антирабічної вакцини.
  • У Полтаві почали щеплювати домашніх котів та собак від сказу у пересувних пунктах. Це можуть робити тому, що закупили пальне для машин, розповів Суспільному фельдшер обласної ветлікарні Сергій Реміняка. За його словами, планово вакцинують від сказу раз на рік.

Читайте також

Сказ у Києві: як не заразитися смертельною хворобою та що робити коли вкусила скажена тварина

Вторгнення Росії в Україну, день 114. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу