У Києві тарифи, зокрема, на водопостачання підвищувати не планують. Про це повідомив заступник Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв в інтерв'ю ТСН.
Він зазначив, що для очистки води потрібно закуповувати реагенти для її знезараження, а також платити за електроенергію, яка вже набагато дорожча ніж раніше.
"В той же час, ми розуміємо, що піднімати тарифи для населення зараз просто неможливо. Люди і так сплачують за послуги, не дивлячись на своє скрутне фінансове становище через війну. Про підвищення тарифів зараз мова не йде",— каже Пантелеєв.
За його словами, проблему потрібно вирішувати аналогічно тому, як діяли із тарифами на теплову енергію минулого року. Тоді було ухвалене рішення про мораторій на підняття тарифів, але, в той же час, гарантовану виплату компенсації для підприємств теплоенергетики за рахунок держбюджету.
"Має бути консолідована відповідальність як органів місцевого самоврядування, так і держави. Столична влада зі свого боку допомагає фінансовими ресурсами підприємствам життєзабезпечення, але певна частина цих коштів має компенсуватись за рахунок держави. Так цю проблему можна вирішити",— зауважив заступник голови КМДА.
Також він поінформував киян, стосовно необхідності вчасно передавати показники лічильників, навіть якщо за поточний місяць водою не користувалися. Адже без наявних показників, закон зобов’язує виконавця послуги нараховувати за середньозваженим показником споживання послуги, а він може відрізнятися від реально спожитого мешканцями.
"У такому випадку необхідно надати актуальні показники лічильника, робиться звірка і людині роблять перерахунок. Якщо ви вже сплатили, то надлишок коштів перераховується на наступний місяць",— підсумував Пантелеєв.
Що відомо про підвищення тарифів у Києві
Місцева влада не підвищуватиме тарифи на тепло та гарячу воду. Фіксована ціна на газ залишатиметься до до 31 травня 2023 року.
"Київкомунсервіс" підвищує тариф на вивіз твердих побутових відходів на 10,26 гривень для однієї людини. Щодня підприємство вивозить близько 1200–1300 тонн відходів, що рівноцінно 45 вантажним залізничним вагонам. Ціну пального називають ключовим фактором роботи.
У Києві з 7 листопада 2022 року діють нові тарифи для платного паркування автомобілів. Їх розрахували у КП "Київтранспарксервіс" згідно з чинним законодавством, тарифи пройшли процедуру громадського обговорення та затверджені розпорядженням начальника КМВА.
Читайте також
З 1 січня діють нові тарифи на передачу та розподіл електроенергії
Щоб уникнути блекауту Київ забезпечують генераторами — Пантелеєв