Щоб уникнути блекауту Київ забезпечують генераторами — Пантелеєв

Фото: ПрАТ АК "Київводоканал"

Київ намагається максимально забезпечити генераторами об’єкти критичної інфраструктури та об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Оскільки електромережі — це цивільна інфраструктура і вона достатньо вразлива під час воєнних дій, адже устаткування не будувалося з розрахунками на ракетні обстріли.

Про це повідомив заступник Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв в інтерв'ю ТСН.

За його словами, Київ є невід'ємною частиною загальної енергосистеми країни, тому ситуація змінюється постійно, зважаючи на нові атаки росіян в різних регіонах. Однак говорити про блекаут для міста можна лише в контексті наслідків ракетних обстрілів ворога та пошкоджень об’єктів критичної інфраструктури.

Заступник голови КМДА нагадав, що після чергових обстрілів, проблемною з точки зору забезпечення електроенергією, була північна частина міста – Оболонський, Святошинський і Подільський райони. Інші райони перебували у кращому стані.

"Наразі генераторами, які закуповуються або надходять від міжнародних партнерів оснащуються об’єкти критичної інфраструктури — насосні станції, котельні, артезіанські свердловини. Це робиться для того, аби під час відключення одразу забезпечити якомога більшу кількість споживачів теплом та водопостачанням",— каже Пантелеєв.

Посадовець поінформував, що Київ вже отримав сотні генераторів різної потужності в рамках гуманітарної допомоги. Також за програмою міжнародної технічної допомоги USAID "Проєкт енергетичної безпеки" комунальне підприємство "Київтеплоенерго" отримало понад 130 генераторів.

Він зауважив, що забезпечити кожен будинок потужним генератором неможливо, оскільки він споживає достатньо велику кількість енергоресурсів. Для того аби вирішити проблематику житлових будинків на електриці — потрібно змінювати нормативи аби мінімізувати ризики для мешканців таких споруд. Тож містом було прийнято рішення про компенсацію витрат на придбання генераторів для таких будинків. Столиця компенсує понад 70% від вартості генератора.

"На початок січня ми отримали вже близько 110 заявок на встановлення генераторів, а це 110 будинків. І кількість бажаючих зростає. Тому зараз — це реальний вихід зі складної ситуації для будинків з електроустаткуванням, аби мешканці не потерпали від відключень",— зазначив Пантелеєв.

Що відомо про забезпечення столиці генераторами

У разі перебоїв з водопостачанням у Києві забезпечуватимуть систему резервних джерел отримання питної води. Ідеться про бюветні комплекси, більшість яких має можливість підключення до генераторів.

42 котельні "Київтеплоенерго" мають можливість працювати на генераторах у випадку відключення електроенергії, повідомили у КМДА. Столиця продовжує цю роботу і планує усі котельні, потужність яких це дозволяє, оснастити альтернативними джерелами живлення.

Київ 2 січня отримав від Тайваню перші два генератори високої потужності (300–800 кВА). Загалом передбачається поставка 20 генераторів для об'єктів критичної інфраструктури.

9 грудня Київ отримав 49 генераторів та теплові гармати від Риги. Це гуманітарна допомога від латвійських партнерів, а 22 грудня — 9 потужних генераторів від міста-побратима Оденсе в Данії.

Усі медичні заклади Києва оснащені генераторами. Встановлювати генератори у столичних лікарнях почали ще 5 років тому.

Читайте також

Менше палива, більше тепла: у Пущі-Водиці встановили енергоефективну котельню

"Київводоканал" отримав генератори від міжнародних партнерів

Бундестаг розгляне надання ЗСУ танків Leopard, США схиляються до передачі Україні Abrams. 336 день війни. Онлайн