"Чорні археологи" хотіли незаконно переправити до США наконечники стріл часів Київської Русі

. Фото: Київська митниця

Київські митники не допустили вивезення закордон археологічних артефактів часів Русі IX-XIV століть. Елементи давньої зброї — 8 залізних наконечників стріл — виявили в поштовому відправленні без жодних дозвільних документів. Посилка прямувала з Києва до США.

Як повідомляє пресслужба Київської митниці, стародавню знахідку виявили під час перевірки міжнародного поштового відправлення. Експерти з Національного музею історії України, провівши експертизу, встановили, що виявлені наконечники стріл були виготовлені в період дохристиянської Русі до ХІV століття. Артефакти мають історичну та культурну цінність.

Фото: Київська митниця

Майже на всіх наконечниках фахівці виявили спроби непрофесійної реставрації. Припускають, що знахідка є здобиччю "чорних археологів".

Фото: Київська митниця

Згідно чинного законодавства України, предмети археології не можуть бути товаром для продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави. Складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Наконечники вилучені. Експертиза не надає інформації про ринкову вартість наданих на експертизу предметів археології, оскільки в Україні не існує офіційного ринку збуту археологічних артефактів.

Що відомо про діяльність Київської митниці

Київська митниця запобігла незаконному вивезенню до Польщі 18 цінних старовинних монет.

У липні минулого року з України за кордон намагалися вивезти десять старовинних ікон під виглядом сучасного мистецтва.

У жовтні 2022 року київські митники перешкодили незаконному вивезенню з України 40-ка орденів і медалей.

У листопаді того ж року Київські митники запобігли вивезенню з України старожитностей віком до 300 років. Археологічні знахідки часів пізнього середньовіччя пересилалися як запчастини до сільгосптехніки.

Київські митники передали до Донецького обласного художнього музею ікону "Свята Новозавітна Трійця" ("Батьківство"). Реліквію намагались незаконно вивезти з України ще у 2020 році

У грудні 2022 року Київські митники викрили відразу чотирнадцять спроб незаконного пересилання з України старовинних монет. У відправленнях знаходилося загалом 48 монет різного віку, найстаршій з яких — майже 2000 років. Усі вони мають історичну цінність.

Читайте також

Пересилали частини зброї. Службова собака Грета Київської митниці виявила порушників