Пересилали частини зброї. Службова собака Грета Київської митниці виявила порушників

. Cлужбова собака Грета виявила на Київській митниці частини зброї у міжнародних посилках Фото: Київська митниця/Facebook

Службова собака фокстер'єр Грета вкотре стала на заваді спробам пересилання частин зброї у міжнародних посилках. Про це повідомляє пресслужба Київської митниці.

"Цього разу кінологічна команда у складі Петра і Грети виявила у міжнародному поштовому відправленні заборонені до пересилання частини вогнепальної зброї — затвор та сім стебел затвора до гвинтівки МосінаМагазинна військова гвинтівка, яку використовували військові сили Російської імперії, Радянського союзу і багатьох інших держав. Масове виробництво розпочалось в 1892 році та тривало до 1960-тих, різні модифікації перебували на озброєнні до 1980-тих років.",— йдеться у повідомленні.

Cлужбова собака Грета виявила на Київській митниці частини зброї у міжнародних посилках Фото: Київська митниця/Facebook

Зазначається, що прямували предмети з Хмельниччини до США, а задекларовані були як "подарункові сувеніри".

Cлужбова собака Грета виявила на Київській митниці частини зброї у міжнародних посилках Фото: Київська митниця/Facebook

У митниці зауважили, що всього за минулий рік Петро з Гретою виявили 64 частини до вогнепальної зброї, які пересилалися у міжнародних поштових відправленнях як в Україну, так і за кордон. В доробку Грети є ще й основні частини вогнепальної зброї типу "AR-15Самозарядка гвинтівка на основі відведення газів, з перевідником вогню, повітряним охолодженням і живленням від магазину, яка вироблялася в Сполучених Штатах між 1959 і 1964 роками. Розроблена американським виробником зброї ArmaLite у 1956 році" і її модифікацій, а також пістолет "BLOW TR 14Сигнально-шумовий пістолет турецького виробництва" з набоями калібру 9 mm,— інформують митники.

Спеціалісти Київської митниці склали стосовно відправника протокол про порушення правил за ст. 473Пересилання через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання Митного кодексу України, а частини вогнепальної зброї вилучено.

Cлужбова собака Грета виявила на Київській митниці частини зброї у міжнародних посилках Фото: Київська митниця/Facebook

Станом на зараз Грета — найстарша серед службових собак Київської митниці, зазначили у пресслужбі відомства.

Що відомо про роботу службових собак на митницях України

Київські митники завадили відправленню з України компонентів зброї у міжнародних посилках. Заборонені предмети допоміг виявити службовий пес — фокстер’єр Грета. Деталі до рушниць знайшли у 5 пакунках, приготованих до пересилання закордон.

У посилці, яка прямувала з Рівного до Кувейту, знайшли бурштин. Камінь у міжнародному відправленні вагою 330 грамів виявила бельгійська вівчарка Харді з кінологічної команди Київської митниці.

На Закарпатській митниці працює 17 кінологічних команд. Кожен собака орієнтований на пошук певного виду контрабанди. За 8 місяців 2022 року вони виявили 23 факти переміщення заборонених предметів через кордон.

На Одеській митниці працює підрозділ з вісьмома службовими собаками, усі – породи малінуа. Перед початком служби тварини проходять спеціальну підготовку з пошуків наркотиків та валюти

Співробітники Одеської митниці знайшли пакетик з грибами в пасажира, який прилетів з Мінська. В цьому їм допомогла службова вівчарка Фіфа. Чоловік мав тільки ручну поклажу, пакетик з галюциногенними грибами він помістив в шкарпетку, що і виявила собака.

Читайте також

У Києві знизились показники захворюваності на COVID-19

Мер Києва візьме участь у Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Про що говоритимуть

До Києва прибув глава ОБСЄ Буяр Османі

У Києві автобус №119 змінить маршрут — "Київпастранс"