Держава проведе розслідування будівництва на території Києво-Печерської та Почаївської лавр — Кравчук

. УНІАН

Держава перевірить дотримання пам’яткоохоронного законодавства на території Києво-Печерської та Почаївської лавр. Там останні роки відбувалось самовільне будівництво.

Про це в інтерв'ю Руху ЧЕСНО розповіла заступниця голови парламентського комітету з питань гуманітарної політики від "Слуги народу" Євгенія Кравчук.

За її словами, у Трапезному та Успенському храмах на території Києво-Печерської Лаври проводити службу вочевидь дозволять Православній церкві України. Це відбудеться шляхом разових приписів, однак про довгострокову передачу храмів якійсь із релігійних організацій наразі не йдеться.

Водночас, каже депутатка, складніше питання щодо об'єктів нижньої Лаври, яка за часів Януковича і Азарова була віддана у безстрокову оренду. А оренда об'єктів Почаївської лаври триватиме до 2052 року. У договорі так прописано, що фактично держава не може ініціювати розірвання договору навіть у судовому порядку, зазначає Кравчук.

"Виходом може бути перевірка на дотримання пам'яткоохоронного законодавства, адже не секрет, що будівництво на територій лавр йшло повним ходом. Саме тому в Указі президента щодо введення в дію рішення РНБО від 1 грудня 2022 року про діяльність релігійних організацій та застосування санкцій є кілька пунктів, зокрема і провести перевірки, і розібратись із держмайном", — розповіла Євгенія Кравчук.

Що відомо про перевірки у Києво-Печерській Лаврі

Успенський собор і Трапезну церкву, що розташовані на території заповідника "Києво-Печерська Лавра", повернули в державу з користування Української православної церкви (Московського патріархату). 5 січня, завершила роботу комісія для прийому-передачі цих двох культових споруд.

27 грудня стало відомо, що в Успенському і Трапезному соборах Києво-Печерської Лаври не проводитимуть богослужіння до закінчення перевірок міжвідомчої урядової комісії. У святинях не зможе правити жодна з конфесій. 31 грудня спливає угода про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою. Оренду вирішили не продовжувати. В УПЦ (МП) сказали, що про це їм не повідомляли.

Читайте також

На Різдво ПЦУ проведе богослужіння в Успенському соборі Лаври — керівник заповідника