У Києві розпочався мистецький світловий тур відомого швейцарського художника Геррі Хофштеттера "Різдвяне світло для надії", під час якого він підсвічуватиме відомі будівлі та пам’ятники міста.
Про це повідомляє кореспондент Суспільного.
Хофштеттер приїхав в Україну з невеликою командою з чотирьох осіб і власним електрогенератором, щоб здійснити світло-мистецький світловий тур на три різдвяні вечори 23, 24 і 25 грудня в Києві та околицях. Ілюмінації відбуватимуться щовечора з 16:00 до 22:00.
"На жаль, багато людей не можуть відсвяткувати Різдво в повній мірі. Тур покликаний показати всьому світу та дати надію, що все буде добре",— каже Хофштеттер.
В перший день планується підсвітити Андріївську церкву, Національний музей історії України, дзвіницю Михайлівського Золотоверхого монастиря, будівлю Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка та дзвіницю Софійського собору.
Проекції митця – на різдвяну та українську тематику.
Зображення вибраних проєкцій будуть створюватися відразу під час освітлення на місці у вигляді NFT та розміщуватимуться на платформі Opensea NFT під керівництвом Хофштеттера, а виручені від продажу робіт кошти підуть на наступну акцію митця для підтримки України.
"У нас одна планета, тож мова культури — це єдина мова, якою повинні спілкуватися усі між собою",— зазначив Хофштеттер.
Проєкт створили за підтримки посольства Швейцарії в Україні, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства внутрішніх справ України та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.
"Зображення з проєкцій транслюватиметься в прямому ефірі й таким чином картинки потраплять на фронт до українських захисників в окопах, а також до будинків і сховищ українців", – зазначили в Міністерстві культури та інформаційної політики України.
Що відомо про Геррі Хофштеттера
Геррі Хофштеттер — всесвітньо відомий митець зі Швейцарії. Своїми роботами він хоче довести, що варто жити, щоб підтримувати та захищати планету Земля та її довкілля.
Його відомими роботами є, наприклад, освітлення гори Маттерхорн у Швейцарії як акція солідарності у глобальному карантині 2020 року через COVID-19. Він прожив біля підніжжя Маттерхорну 5 тижнів і щовечора виставляв прапор країни, яка особливо постраждала від пандемії.
У 2012 році, щоб відзначити соті роковини аварії на "Титаніку", художник зі світла зробив проєкцію лайнера у його оригінальному розмірі на гігантському айсбергу в Арктиці. Це було зроблено на місці, де затонув "Титанік". Освітлення ввімкнулося в ту хвилину, коли, згідно з історією, почалася трагедія.
Читайте також
Прикрашали під звуки тривоги. У на Алеї Героїв Небесної Сотні встановили "Ялинку для Героїв"