Петиція про скасування капремонту вулиці Богатирської в Києві і переспрямування коштів на заходи безбар'єрності набрала понад 6 тисяч підписів. Тепер ініціативу має розглянути столична влада.
Текст петиції розміщений на сайті Київради.
Її було подано у травні 2024 року. Станом на 26 червня, ініціатива зібрала понад 6300 підписів.
Автор петиції Мирослав Гаврищук пропонує спрямувати кошти, заплановані на ремонтні роботи на вулиці Богатирській, на розвиток безбар'єрного громадського простору в столиці.
"1 мільярд 367 мільйонів гривень — саме такий кошторис капітального ремонту вулиці Богатирської, довжиною 4,4 кілометри", — зауважив Гаврищук.
На його думку, цієї суми вистачить на ремонт усіх тротуарів, пониження всіх бордюрів в одному з районів Києва, а також облаштування безбар'єрних платформ на всіх трамвайних зупинках чи дублювання всіх підземних переходів міста наземними.
Автор петиції вважає недоцільним витрачати понад мільярд гривень на капремонт вулиці без заміни мереж і без урахування потреб доступу до інфраструктури людей на колісних кріслах та велосипедистів.
Він також висловив сумнів в ефективності багаторівневої розв'язки на Богатирській. На думку киянина, вона лише ускладнює рух пішоходів на перехресті, які раніше могли перейти вулицю на світлофорі.
"Зараз варто зосередитись на максимально швидкому забезпеченні інклюзивності транспортної інфраструктури міста ефективними і недороговартісними заходами", —наголошує ініціатор петиції.
У квітні стало відомо про план столичної влади здійснити капітальний ремонт вулиці Богатирської в Оболонському районі. У КМДА запевнили, що при ремонті врахують принцип безбар'єрності: понизять бордюри, а на тротуарах з'явиться тактильна плитка. Облаштують також велодоріжки. Комунальники мають перекласти каналізаційні, водопровідні та тепломережі.
Вул. Богатирську побудували в середині 1970-х років, а реконструювали в середині 1980-х. Вона забезпечує транзитний потік у бік Вишгорода і через інтенсивний трафік руйнується дорожнє покриття, зауважили в КМДА.