Київські митники запобігли вивезенню з України старожитностей віком до 300 років

. Фото: Київська митниця

Київські митники під час перевірки міжнародного поштового відправлення виявили у вантажі археологічні знахідки. Артефакти часів пізнього середньовіччя пересилалися як запчастини до сільгосптехніки, повідомляє пресслужба Київської митниці.

Як зазначається у повідомленні, з України закордон хотіли переправити автентичні зразки оправи холодної зброї. Старожитності походять із часів другої половини 17-18 ст.

Шість старовинних предметів із металу відправниця задекларувала як запчастини до сільгосптехніки вартістю 10 доларів. Вантаж прямував із Запоріжжя до США. Виявлена контрабанда, ймовірно, знахідки "чорних археологів".

Експерти Національного музею історії України визначили, що це ковані та литі елементи холодної зброї: хрестовина, навершя руків’я, наконечники піхов до шабель, а також декоративна накладка для верхнього одягу військових.

Фото: Київська митниця

Ці предмети були поширені у Східній Європі в часи пізнього середньовіччя. Артефакти мають історичну та культурну цінність. Усі знахідки — археологічного походження, адже мають ознаки тривалого перебування в землі.

Фото: Київська митниця

Оскільки пересилання культурних цінностей за межі України у міжнародних поштових відправленнях заборонено, Київська митниця вилучила всі виявлені предмети за протоколом про порушення митних правил (ст. 473 Митного кодексу України). Подальшу долю археологічних знахідок вирішить суд.

Що відомо

  • У жовтні цього року Київські митники перешкодили незаконному вивезенню з України 40-ка орденів і медалей. Посилку з нагородами виявили під час митного контролю міжнародного експрес-відправлення, що прямувало до Китаю.
  • Столичні митники знищили 10 партій контрафактної продукції Apple, яку намагалися ввезти в Україну. Процедура відбулась за участі представника правовласника торгової марки.
  • Раніше київська митниця передала на потреби ЗСУ конфісковану систему широкосмугового інтернету Starlink. Її виявили в посилці, що надійшла зі США.

Читайте також

Віддав державну землю під будівництво ЖК. Судитимуть ексдиректора інституту НААН