На Київщині виявили сказ у собаки. Де оголошено карантин

. Фото: Уніан (ілюстративне)

У Кагарлицькому районі виявили сказ у собаки. Через це з 9 листопада оголошено карантинною зоною село Переселення з прилеглими територіями, пасовищами, польовими, лісовими масивами та мисливськими угіддями у радіусі 10 км навколо. Про це повідомляє Кагарлицька міська рада.

Зазначається, що у загрозливу карантинну зону увійшли також такі населені пункти:

  • місто Кагарлик
  • села Слобода, Оріхове, Халча,  Росавка,  Новосілки,  Горохове,  Горохівське, Горохуватка, Тарасівка,  Стави
  • території мисливських угідь УТМР "Кагарлицьке" та ТОВ "Трипільський мисливець"

Місцева влада повідомляє, що поки триватиме карантин, проводитимуться комплексні оздоровчі заходи. Зокрема, заборонено проведення виставок, виводок, вивезення за карантині межі собак, котів і диких тварин, проведення промислового і ліцензійного відстрілу диких тварин, їхній відлов і вивіз.

Карантинні обмеження планують зняти через два місяці з дня оголошення випадку сказу, кажуть в адміністрації. А також закликають жителів своєчасно проводити щеплення домашніх тварин, адже це врятує їх від небезпечного захворювання.

За словами медиків, сказ — це небезпечна для життя людини вірусна хвороба, яка передається через укус тварини. Захворювання закінчується смертю пацієнта. Постраждала від укусу людина повинна негайно звернутись до лікаря з подальшою госпіталізацією та введенням антирабічноїМедичний препарат з вмістом інактивованого антигену вірусу сказу для формування специфічного імунітету. вакцини.

Що відомо

  • У червні у Печерському районі Києва зареєстрували випадок сказу тварин. У районі запровадили карантинні обмеження. Житлові та паркові масиви Печерського та Голосіївського районів визнали загрозливою зоною.
  • У вересні у селі Борщів Баришівської територіальної громади Броварського району Київщини підтвердили захворювання на сказ домашнього кота. Через це у Броварському районі запровадили карантин
  • У бактеріологічних дослідженнях кози з фермерського господарства Обухівського району Київської області виявили збудник сибірки

Читайте також

Як не заразитися смертельною хворобою та що робити коли вкусила скажена тварина

Що робити, якщо вкусила дика тварина: рекомендації тернопільських лікарів