Київські митники запобігли незаконному вивезенню з України колекції нагород

. Колекція нагород, яку намагалися незаконно переправити через кордон. Фото: Київська митниця/Facebook

Київські митники перешкодили незаконному вивезенню з України 40-ка орденів і медалей. Посилку з нагородами виявили під час митного контролю міжнародного експрес-відправлення, що прямувало до Китаю. Про це повідомляє пресслужба Київської митниці на свій сторінці у Facebook.

Як зазначається у повідомленні, колекцію нагород намагався відправити за кордон харків’ян. У посилці загалом налічувалось 66 предметів: 40 радянських орденів, медалей і значків. На багатьох із них були вказані серійні номери. Крім того, у посилці були вкладені 22 посвідчення та орденські книжки до нагород, грамоти тощо.

Серед виявленого – по шість орденів "Червона зірка" та "Вітчизняної війни", пам’ятна медаль "25 років виведення військ з Афганістану", знак "Шахтарська слава" та інші нагороди.

Прізвище відправника не збігалося з жодним із зазначених на орденських книжках та посвідченнях. Та й документів, що підтверджують родинні зв’язки для успадкування цих нагород, у чоловіка не було.

Митники нагадують, що українським законодавством заборонено вивезення державних нагород, право на які не підтверджено відповідними документами. Поштою ж нагороди пересилати заборонено за будь-яких умов. Виявлені предмети працівники Київської митниці вилучили за протоколом про порушення митних правил.

Що відомо

  • З України за кордон намагалися вивезти десять старовинних ікон під виглядом сучасного мистецтва.
  • Столичні митники знищили 10 партій контрафактної продукції Apple, яку намагалися ввезти в Україну. Процедура відбулась за участі представника правовласника торгової марки.
  • Раніше київська митниця передала на потреби ЗСУ конфісковану систему широкосмугового інтернету Starlink. Її виявили в посилці, що надійшла зі США.

Читайте також

40 мільйонів гривень збитків – СБУ викрила на Житомирській митниці незаконну схему з розмитненням вантажівок

Митний "безвіз" з ЄС: що зміниться і які переваги для бізнесу