Служба безпеки України викрила та заблокувала київську IT-компанію, яка розробляла програмне забезпечення для збору комунальних платежів у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей.
Про це повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.
За його словами, одержані від мешканців кошти керівники окупаційних адміністрацій направляли на фінансування самопроголошених нелегітимних угруповань "ЛДНР", які беруть участь у повномасштабний агресії Росії проти України.
"За допомогою нелегального програмного продукту окупанти перерахували до "бюджету" бойовиків понад 10 мільйонів у гривневому еквіваленті. Крім того, через онлайн-сервіс сплати за "комунальні послуги" загарбники отримували доступ до установчих даних місцевих жителів,” — сказав Дехтяренко.
Встановлено, що цей незаконний бізнес організувала керівниця компанії. Через особисті зв’язки вона укладала договори з представниками окупаційних адміністрацій на обслуговування їхніх комп’ютерних систем.
Безпосередньо розробкою та адмініструванням програмного забезпечення займались понад 10 працівників. Для маскування протиправної діяльності їх розосередили у різних регіонах, зокрема, на тимчасово окупованих територіях.
Серед основних замовників послуг були захоплені окупантами підприємства і установи газо- та водопостачання, додав речник СБУ.
Одному з учасників схеми повідомлено про підозру за сприяння діяльності терористичної організації. Покарання за це — від 8 до 15 років з можливою конфіскацією майна. Питання щодо оголошення про підозру іншим причетним вирішується. Досудове розслідування триває, зазначив Артем Дехтяренко.
Що відомо
- Київська прокуратура 13 червня повідомила, що викрила діяльність підприємств, які виробляють оборонне обладнання для Росії і належать родині екс-міністра оборони 2012-2014рр. Йдеться про Павла Лебедєва, якого розшукують за підозрою у державній зраді.
- Київські правоохоронці розслідують діяльність власників мережі ресторанів, яких підозрюють в легалізації та виведенні коштів у Російську Федерацію.
- 31 травня в Офісі генпрокурора повідомили, що правоохоронці викрили Крюківський вагонобудівний завод на виведенні коштів в Росію.
- 26 травня столична прокуратура спільно з СБУ викрили незаконну схему постачання в Україну мінеральних добрив з Російської Федерації в обхід санкцій РНБО.
- Київська прокуратура націоналізувала 20 вантажівок "МАЗ" та корпоративні права двох підприємств, пов’язаних з урядом Білорусі.
- 17 травня ДБР виявило на Київщині підприємство з виробництва будівельних метаріалів, підконтрольне російському олігарху Андрію Молчанову.
- 10 березня президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє націоналізувати все російське майно в Україні.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 112. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу