Перейти до основного змісту

"Один день на роботі": у Кропивницькому люди з синдромом Дауна попрацювали офіціантами

Ексклюзивно

У Кропивницькому люди з синдромом Дауна вчилися професії офіціанта. Акцію назвали "Один день на роботі". Ініціювало її "Об'єднання родин людей з інвалідністю "Серце матері".

Цією акцією хочуть нагадати про людей із синдромом Дауна й про те, що вони можуть працювати, розповіла Суспільному заступниця голови об'єднання Олена Ковальова.

Синдром Дауна – це генетична аномалія, якій притаманна додаткова хромосома у 21-ій парі. Люди з цим синдромом мають 47 хромосом замість 46. Попри те, що діти з таким синдромом розвиваються повільніше, пізніше починають ходити й розмовляти, вони здатні навчатися, у дорослому віці освоїти професію і працювати, сказала Олена Ковальова. 21 березня – Всесвітній день людей із синдромом Дауна.

У кропивницькому ресторані двоє учасників акції Мар'яна та Максим пробували себе у ролі офіціантів. Вони спостерігали за роботою інших та могли попрацювати самі. Їм допомагали працівники ресторану.

Учасники акції Мар'яна та Максим пробували себе у ролі офіціантів. Суспільне Кропивницький

Учасниця акції Мар'яна Ахрарова сказала, що їй сподобалась робота, бо вона любить бути корисною, а ще вона знімається в кіно та вишиває.

"Я малюю картини. Завжди допомагаю, заради людей я б була готова на все".

Зі слів мами учасника акції Галини Наливайко, її син у колективі розвивається краще.

"Для таких людей дуже потрібні такі акції. Йому подобається бути потрібним. В центрі (реабілітації — ред.) він і малює, і картоплю чистить, а вдома ні".
Акція "Один день на роботі" для людей із синдромом Дауна в кропивницькому ресторані. Суспільне Кропивницький
"Я люблю робити каву, люблю займатися музикою", — сказав учасник акції Максим Наливайко.
Учасниця акції "Один день на роботі" Мар'яна Ахрарова. Суспільне Кропивницький
"Їм це потрібно. Деякі люди з синдромом Дауна можуть працювати — з допомогою, але можуть. Їм потрібно виходити в люди",— вважає відвідувачка ресторану Наталя Шевченко.

У школі людям із синдромом Дауна допомагають засвоїти навички для повсякденного життя, у дорослому віці їм потрібна підтримка суспільства, сказала вчителька-дефектолог Любов Грицай.

"Самообслуговування, комунікація в соціумі — це те, чого не вистачає людям з будь-якими порушеннями інтелекту. З інтелектуальними порушеннями можна називати, але краще звертатися до них як до усіх людей. Тому що вони дуже образливі, вони сонячні, прекрасні. Якщо такі люди звертаються до вас за підтримкою, треба допомогти".

Адміністраторка ресторану Олена Грабенко вважає, що ця акція — гарний досвід для закладу.

"Вони дуже старанні — змогли надати допомогу офіціанту, цілий день на ногах, спілкувалися з гостями, у них вийшло".

Акція тривала дві години.

Топ дня
Вибір редакції