З початку року в Кіровоградській області зафіксували три випадки хвороби Лайма: один — у Кропивницькому й два — в Олександрійській громаді.
Про це Суспільному розповіла головна державна санітарна лікарка області Надія Оперчук.
За її інформацією, минулого тижня чотири кропивничанина звернулись до лікарень з присмоктуванням та укусами кліщів. Території, де люди могли їх підхопити, не перевіряли, адже кропивничани самостійно принесли кліщів на дослідження.
"Чотирьох кліщів дослідили в лабораторії. Вони не були інфіковані Лаймом-бореліозом. Також одне звернення було у селищі Голованівськ. Після дослідження встановили, що кліщ також не інфікований".
Надія Оперчук розповіла, що минулого тижня до лікарні у місті Олександрія звернулась жінка 1959 року народження з гіперемієюЦе переповнення кров'ю судин кровоносної системи будь-якого органу або ділянки тіла. на грудній клітині.
"Жінка розповіла, що її кусав кліщ. Лабораторно підтвердили позитивний результат на Лайм-бореліоз і поставили діагноз "хвороба Лайма". Нині жінка перебуває на амбулаторномуЦе допомога, яку пацієнт отримує без госпіталізації. лікуванні".
За даними лікарки, у 2024 році в лікарні області через присмоктування кліщів звернулись 683 жителі регіону, 430 з них — в обласному центрі. Дослідили 1517 кліщів, 155 з них були позитивними на Лайм-бореліоз. Усього торік зареєстрували 98 пацієнтів із хворобою Лайма.
Що відомо про хворобу Лайма
Хвороба Лайма — інфекційна хвороба, яка характеризується ураженням шкіри у вигляді еритемиДілянка почервоніння шкіри або слизової оболонки у вигляді плями., а також нервової системи, опорно-рухового апарату й серця.
Інфікований кліщ небезпечний для здоров'я людини, тому що він є переносником хвороби Лайма або бореліозу, пояснила Надія Оперчук.
"Якщо інфікований кліщ був на тілі людини до однієї доби, то розвиток хвороби буде мінімальним. Та якщо він був на тілі більше трьох діб, розвиток хвороби наближається до 100%. Якщо несвоєчасно розпочати лікування, то вражається шкіра, слизові оболонки, суглоби, кістки, серцева та нервова системи, що, навіть, може призвести до інвалідності".
За порадою лікарки, після того, як кліща знайшли на тілі, його потрібно віддати на дослідження.