В обласній дитячій лікарні Кропивницького всі охочі можуть опанувати практичні навички надання медичної допомоги. Там працює симуляційний центр з комп’ютерними манекенами. Таких в Україні три. Крім Кропивницького, є ще у Львові та Дніпрі.
Про це розповів Суспільному генеральний директор лікарні Василь Хорощак.
За його словами, два роки тому центр створили для медиків, аби вони удосконалювали навички в умовах, наближених до реальних. Обладнання вартістю шість мільйонів 800 тисяч гривень обласна дитяча лікарня отримала як один з трьох переможців грантового проєкту уряду та Міністерства охорони здоров’я Німеччини.
"Центрів три на всю Україну. Обладнання, ви бачите, унікальне, вони в нас тут тільки що і не розмовляють — ці наші манекени. І якщо хто з ним працює, робить щось не та, на комп’ютері загоряється", — розповів Василь Хорощак.
За його словами, лікарня є базою підвищення кваліфікації медсестер коледжу імені Мухіна. Також на її основі розташована кафедра педіатрії Донецького національного медуніверситету. За два роки навчання пройшли пів тисячі людей. Це всі співробітники дитячої лікарні, а також медсестри шкіл, дитсадків, стаціонарів, поліклінік, перинатальних центрів. Всі медичні працівники й студенти тут навчаються безплатно.
Як розповів керівник симуляційного центру Михайло Мірошниченко, манекени відображають різний вік — немовлят, школярів, підлітків, дорослих. Вони можуть імітувати погане самопочуття. За їхньою допомогою можна вчитися зупиняти кровотечі, проводити серцево-легеневу реанімацію, накладати джгути, турнікети, транспортувати пацієнтів з травмами.
"Ідея центру — це саме симуляція, тобто ми забезпечені усіма симуляційними заходами для забезпечення практично будь-яких ситуацій. Від травм до невідкладних станів — з зупинкою серцебиття, зупинкою дихання, визначенням стану пацієнта та наданням усієї необхідної допомоги", — розповів Михайло Мірошниченко.
Один із десяти тренерів центру лікар Андрій Гутарєв показав Суспільному, як моделює відновлення прохідності дихальних шляхів.
"Змінюються протоколи, підходи, набувається якийсь досвід не тільки наш, а й у всьому світі щодо надання невідкладної допомоги й дорослим і дітям. Тому чітке відпрацювання, розуміння, що потрібно робити, послідовність реанімаційних заходів, застосування певних ліків — це обов’язково впливає на результат реанімаційних заходів".
За словами Михайла Мірошниченка, нині готові організовувати курси й для цивільних. Частина тренінгів направлені на навчання тих, хто не має медосвіти.
"А простими словами, лозунг цих тренінгів: "Ваші прості дії рятують життя". Тобто як можна своїми ручками, своїм розумом врятувати життя людини на вулиці, не маючи ні медичних засобів, ні медичних знань".
Для немедичних працівників курси будуть платні.