Перейти до основного змісту

Служба для добровольців від 18 до 24 років. Як жителям Кіровоградщини укласти контракт з Силами оборони

Українці віком від 18 до 24 років (і зокрема, жителі Кіровоградської області), які раніше не отримали базового військового вишколу на військовій кафедрі чи не відслужили строкову службу, тепер можуть вступити до Сил оборони за контрактом на один рік. Держава визначила для них соціальні гарантії.

Про це на брифінгу 6 березня розповіла начальниця групи комунікацій Кіровоградського обласного територіального центру комплектування Поліна Кравченко.

В Україні за законом мобілізувати в армію можна тільки військовозобов’язаних з 25 років.

За словами Поліни Кравченко, після того, як спливе рік контракту, військовий обирає, продовжувати йому службу чи ні.

При підписанні контракту доброволець отримує 200 тисяч гривень. Далі упродовж першого року двома частинами йому виплачують 800 тисяч гривень. Додатково передбачається 120 тисяч гривень щомісяця за виконання бойового завдання.

Також 18-24-річні добровольці мають право на соціальні пільги:

  • безплатне навчання у закладах вищої освіти після служби;
  • можливість отримати іпотеку під 0% після служби;
  • усі гарантії, які передбачені для учасників бойових дій.

Після завершення служби такі добровольці мають можливість виїжджати за кордон. І упродовж 12 місяців після розірвання контракту вони не будуть мобілізовані повторно.

Для того, щоб підписати цей контракт, потрібно зайти на сайт 18-24.army.gov.ua і там заповнити заявку.

"Він відправляє заявку, обирає бригади, які є в переліку на цьому сайті. З ним зв'язується рекрутер, і далі вони обирають спеціальність і підписують контракт уже в обраній бригаді", — розповіла Поліна Кравченко.

Також можна скористатися мобільним додатком Резерв+. Там теж потрібно обрати бригаду і відправити заявку через рекрутингові центри або прямо у військові частини, які є в переліку на сайті.

Після проходження відбору й укладання контракту доброволець обирає, де проходить військово-лікарську комісію — у лікарнях чи в територіальному центрі комплектування. Комісію проходять першочергово — упродовж доби.

Після цього добровольців відправляють в навчальні центри, де вони отримують базову військову загальну підготовку.

Поліна Кравченко наголосила, що цим проєктом займаються рекрутингові центрі, а не ТЦК.

"Кандидати, які бажають підписати "Контракт 18-24", у принципі можуть звернутись до територіального центру комплектування. Їх проконсультують, куди потрібно далі звернутись, тому що ТЦК не підписують таких контрактів. Відповідно ми не можемо відстежити кількість охочих, тому що вони звертаються напряму вже у ці військові частини або ж через рекрутерів", — сказала Поліна Кравченко.

У Кропивницькому такий рекрутинговий центр працює з червня 2024 року.

Суспільне розповідало, що першим в Україні контракт "Контракт 18-24" підписав Юрій Бобришев з Кіровоградської області.

Топ дня
Вибір редакції