Однорічну дівчинку зі Світловодська Олександрійського району Кіровоградської області, яка травмувалась внаслідок вибуху 3 березня, лікують у відділенні травматології обласної дитячої лікарні у Кропивницькому.
Про це Суспільному розповів генеральний директор лікарні Василь Хорощак.
За його словами, дитину привезли після 22:00 3 березня.
"Її перевірив окуліст, бо мама хвилювалась через можливе поранення очей, бо коли стався вибух невідомого предмета, розлетілася чашка, яка стояла на столі. Із зором все в порядку, але є травми правої руки. Дитина перебуває у стані середньої тяжкості, у відділенні травматології".
Травматологи, зі слів керівника лікарні, зашили й обробили рани, наклали гіпс.
За словами дитячого травматолога-ортопеда Дмитро Бурлака, це другий випадок мінно-вибухового травмування дітей з початку року.
"Дитина має пошкодження правої кисті – рвані рани, термічні опіки 1-2 ступенів, численні садна шиї, обличчя, тулуба. Рвані рани можуть по-різному загоюватись, у дітей швидше, але ніхто не застрахований".
У лікарні дитина перебуватиме від тижня до десяти днів, сказав лікар.
Мама дівчинки відмовилась від коментарів і не дозволила знімати дитину. З її слів, донька почала їсти та встає з ліжка.
Що відомо про вибух
За інформацією заступниці директора обласного Центру екстреної медичної допомоги Тамари Беспалової, виклик на номер 103 отримали о 19:12 3 березня від батька дитини. Він розповів, що дівчинці рік і сім місяців, а вибуховий предмет він привіз з війни.
Речниця поліції області Віталіни Бевзенко сказала, що поліцейські встановлюють тип вибухового пристрою, а інформацію про подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтями 166Карається обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк. "Злісне невиконання батьками обов'язків щодо виховання дітей" та 263 Санкція цієї статті передбачає відповідальність – позбавлення волі на строк від трьох до семи років або штраф від 17 до 68 тисяч гривень, або громадські роботи на строк від 120 до 240 годин, або пробаційний нагляд на строк від двох до п’яти років, або обмеження волі на той самий строк."Незаконне поводження зі зброєю" відносно людини, якій належав предмет.
Санкція статті 166 — 2-5 років обмеження воліОбмеження волі передбачає утримання людини в спеціальних виконавчих установах відкритого типу, без ізоляції від суспільства і з обов'язковим залученням засудженого до роботи. або позбавлення волі на той самий строк.
Санкція статті 263 – 3-7 років позбавлення волі або штраф від 17 до 68 тисяч гривень, або громадські роботи на строк від 120 до 240 годин, або 2-5 років пробаційного наглядуВін обмежує права і свободи засудженого, визначені законом і встановлені вироком суду, але передбачає не ув'язнення, а наглядові й соціально-виховні заходи. Тобто, обвинувачений продовжує перебувати на волі, але має відвідувати центри пробації., або обмеження волі на той самий строк.