Перейти до основного змісту

Як перевірити міцність криги та що робити, коли провалився: поради кропивницьких рятувальників

У Кропивницькому рятувальники пояснювали рибалкам правила поведінки на кризі. За годину на річці Інгул в мікрорайоні Ковалівка роздали 20 інформаційних листівок.

Про це розповіла Суспільному речниця служби з надзвичайних ситуацій в області Оксана Король.

За її інформацією, з початку року на водоймах області загинули троє людей. У 2024 році — 41 людина, з них одна дитина.

"Це влітку, і взимку. Безпечною вважається крига товщиною понад сім сантиметрів. Краще 10 сантиметрів, якщо ми говоримо про одну людину. Якщо ми говоримо про групу людей, то крига має бути товщою 15 сантиметрів".
Чоловіки ловлять рибу на річці Інгул у Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

Чоловікам, які ловили рибу на річці Інгул, рятувальники пояснювали правила поведінки на кризі. О 10 ранку там було четверо рибалок.

Річка Інгул у Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

Працівниця служби з надзвичайних ситуацій в області Аліна Бакай сказала, що міцність криги не варто перевіряти за допомогою ноги.

"Це краще робити за допомогою плішні,Лом на дерев'яному держаку для пробивання льоду. і під час підлідної риболовлі на невеликій ділянці не слід пробивати багато лунок. Відстань між ними має бути не менше п’яти-шести метрів".

Рибалка Володимир Глущак розповів, що п'ять років тому провалився під лід.

"Крига була 15 сантиметрів. А провалився тому, що орендатори ставка ставили сітку, лід вирубали і не відмітили. Снігом замело, лід був, я йшов на берег і провалився, але я одразу на спину, ноги швидко викинув і все. Потім викотився".
Рятувальники пояснювали рибалкам правила поведінки на кризі. Суспільне Кропивницький

Речниця служби з надзвичайних ситуацій радить, якщо побачив людину, яка провалилась на кризі, треба одразу викликати службу порятунку за номером 101. Поки рятувальники їдуть, намагатися допомогти людині.

"Це можна зробити за допомогою палиці, у рибалок це плішня – це така велика довга палиця, спробувати подати, заспокоїти людину, треба зробити так, щоб людина, яка провалилась, поверхнею свого тіла вибралась на кригу і потім повзла до берега".

У крижаній воді людина переохолоджується миттєво і може втратити свідомість від спазму судин, сказала лікарка обласного центру екстреної меддопомоги Марія Соренкова.

"Якщо вам вдалося витягти людину з-під криги, потрібно перевірити у неї наявність диханні та серцебиття. Якщо того немає — проводити непрямий масаж серця та штучну вентиляцію легень. Якщо людина дихає – звільнити його від холодного мокрого одягу і по максимуму надати теплий сухий одяг. Перервати контакт з холодним середовищем".

Рятувальники радять перед тим, як йти на річку, повідомити рідним про місце риболовлі і мати при собі телефон.

Топ дня
Вибір редакції