Перейти до основного змісту

Аварійний міст через річку в Кропивницькому. Коли і як його відремонтують

Ексклюзивно

У Кропивницькому визнали аварійним пішохідний міст через річку Інгул. Він з’єднує два мікрорайони — Новомиколаївку і Стару Балашівку. Ходити по ньому не можна.

Про це Суспільному сказав начальник відділу з надзвичайних ситуацій міськради Сергій Коваленко.

За його словами, міст збудували наприкінці 1980 років. Споруда металева. Торік у грудні її пошкодив вітер, і після цього там провели технічне обстеження. Міст обгородили обмежувальною стрічкою й розмістили на дереві оголошення. Але ці попереджувальні знаки тримаються недовго, бо їх псують самі люди, сказав Сергій Коваленко.

"І попросту зриваються ці оголошення. І стрічки десь у декаду ми відновлюємо спільно з комунальним підприємством. Ще раз закликаю людей не ігнорувати. Громадський транспорт сьогодні функціонує. Можна об’їхати, обійти, але не ризикувати. Там небезпечно ходити".

Видно оголошення на дереві й залишки обмежувальної стрічки. Суспільне Кропивницький

Сергій Коваленко сказав, що для ремонту мосту мають все необхідне. Його потрібно вирівняти по довжині й провести зварювання пошкоджених сталевих частин. Це все можна зробити з човнів. Для цього чекають сприятливої погоди.

"Коли не буде притоку з верхів’я річки Інгул й значного надходження поверхневих вод, будуть організовані роботи по його функціональному відновленню. Зазвичай з квітня настає стабільне утримання поверхневої води у водоймах. У цьому році дощова зима з періодичним снігом. Зараз не можна виконувати роботи, тому що вони й самі по собі мають характер потенційно небезпечних", — пояснив Сергій Коваленко.

За словами начальника відділу, ремонтуватимуть міст за гроші з бюджету громади. У скільки це обійдеться, інформації не має.

Аварійний міст через Інгул. Суспільне Кропивницький

Попри попередження про аварійність, кропивничани мостом користуються. Місцевий житель Анатолій сказав, що цим шляхом люди добираються на роботу й у четверту поліклініку.

"Тримаються за поручні, перелазять. Якщо обходити, то треба кілометри три звідси йти до Ковалівки. Понад річкою виходиш і на Київський міст".

Кропивничанин Володимир Хмельницький також вважає, що міст небезпечний, але люди ним ходять, щоб скоротити шлях.

"По-перше, дуже незручно, а по-друге, якщо буде слизько, то нереально буде взагалі його пройти. Тому що мало того, що його порвало, він ще й під нахилом, і ще і поручні порвало. І триматись погано і взагалі небезпечно. — Якщо небезпечно, чому ви ходите цим мостом? — Тому що є необхідність. Якщо люди тут проживають, то їм якось треба перейти на іншу сторону. Напряму щоб перейти з одного боку річки на інший, це єдиний міст, який є. А в обхід набагато довше".

За підрахунками Володимира Хмельницького, якщо обходити пішки через мікрорайон Лелеківку, то це займе вісім кілометрів, через Ковалівку — три-чотири кілометри.

Топ дня
Вибір редакції