У кропивницькому пологовому будинку спрацювало "віконце життя". Там залишили двомісячну дівчинку.
Про це Суспільному розповіла заступниця медичного директора Тамара Грач.
За її словами, це сталося 4 лютого о 18:30.
"Медичні працівники побачили новонароджену дівчинку — чистеньку, нагодовану, доглянуту, віком близько двох місяців. Дитинку оглянув черговий лікар-педіатр, оцінив стан її здоров'я й відніс у наше відділення другого етапу виходжування діток".
Це третій випадок, коли немовля залишають у "віконці життя", сказала Тамара Грач.
"У нашому закладі "Віконце життя" працює з 2013 року. Відтоді в ньому залишили трьох дітей. Попередній випадок був 2023 року, перше немовля залишили 2014 року".
"Віконце життя" працює цілодобово, сказала лікарка. Воно обладнане підігрівом та спеціальною кнопкою. Після того, як дитину там залишать, через 30 секунд спрацьовує сигналізація.
"Чому 30 секунд? Щоб ті люди, які принесли, могли залишитися інкогніто. "Віконце життя" дає можливість забезпечити життя тих дітей і тих сімей, які не можуть виховувати дитину. Може життєві обставини змусили їх підкинути в пологовий будинок, де буде догляд, медичний догляд, харчування діток, де буде піклування про них".
Лікарі повідомили про залишене немовля поліцію та соціальні служби.
"Законом не передбачена відповідальність за відмову від дитини у спосіб, який не несе загрози її здоров'ю та життю", — сказала речниця поліції області Віталіна Бевзенко.
Нині залишена дівчинка перебуває у відділенні постінтенсивного догляду та реабілітації новонароджених. Далі немовля дообстежать, сказала завідувачка відділення Ірина Самойленко.
"Дитину оглянув черговий лікар. Згідно з його висновком, дитина здорова, жодних нюансів немає. Вага – 4500 грамів. Оформили документи, що дитина поступила без батьків".
Після того, як встановлять вік дитини, впродовж 15 днів немовля зареєструють й видадуть свідоцтво про народження. Ім’я, вік та по батькові оберуть органи опіки за погодженням виконавчого комітету, пояснила начальниця міського управління з питань захисту прав дітей Тетяна Тимоховська.
"Через два місяці з моменту, коли дитину знайшли, її можна буде удочерити. Якщо батьки, які дитину покинули, захочуть встановити своє батьківство чи материнство, вони це мають зробити виключно в судовому порядку. У разі встановлення факту батьківства, правових підстав для відмови батькам у передачі їм дитини немає".
Зі слів, Тетяни Тимоховської, під час встановлення материнства чи батьківства мати чи батько мають повідомити про це управління з питань захисту прав дітей. Тоді процес усиновлення призупинять.