Перейти до основного змісту

У Кропивницькому проводять заняття з іпотерапії: що це та для кого

У Кропивницькому реабілітаційному центрі "Hippos" проводять безплатні заняття з іпотерапії для військових, родичів загиблих бійців, переселенців та дітей з інвалідністю. Торік таку терапію пройшли дві тисячі ветеранів війни, 1730 рідних загиблих чи безвісти зниклих бійців, 957 переселенців та 940 дітей з інвалідністю.

Про це Суспільному розповів керівник центру Дмитро Попов.

За його словами, іпотерапія — це лікувальна верхова їзда. Заняття, сказав, підлаштовують окремо під кожну людину.

"Працюємо індивідуально. Перед початком терапії потрібно принести відповідні документи про хворобу чи довідку від лікаря. Після цього ми готуємо заняття під конкретну людину, аби був результат. Наприклад, допомагаємо людям з ампутацією адаптуватись до протезів чи з втратою чутливості після ампутації".
Відвідувачі реабілітаційного центру під час іпотерапії. Катерина Воропаєва

Дмитро Попов сказав, що для іпотерапії підходять не всі коні, потрібно врахувати характер тварини.

"Також кінь має анатомічно відповідати іпотерапії, бути пропрацьованим під дорослу людину чи дитину. Потрібно ще психологічно підготувати, попрацювати над його ходою".
Працівниця реабілітаційного центру тренує коня. Суспільне Кропивницький

За його словами, під час підготовки до іпотерапії враховують вагу вершника.

"Ми шукаємо коней, які найкраще підходять людям. Враховуємо вагу вершника, щоб не скалічити тварину. Постійно працюємо з ними. Все корегуємо, аби був результат".

Окрім іпотерапії військові, родичі загиблих воїнів, переселенці та діти з інвалідністю можуть відвідати заняття з іповенціїМодель терапевтичної взаємодії між людиною і конем, яка об'єднала різні види контакту людини з конем, що мають психотерапевтичний потенціал, спрямований на розвиток особистості., сказав керівник центру.

"Це один із напрямків психокорекціїЦе система психологічних методів і технік, спрямованих на виправлення небажаної поведінки, емоційних чи когнітивних проблем у людини., він полягає у невербальній комунікаціїЦе обмін інформацією без слів, за допомогою жестів, міміки, погляду, пози. між людиною й твариною. Тобто "спілкування" з конями. Окрім цього ми працюємо разом з психологами. Комплексно підходимо до лікування, наприклад, посттравматичного стресового розладу".
Кобила Ральта у вольєрі. Суспільне Кропивницький

Дмитро Попов розказав, що реабілітаційний центр потребує продуктів для тварин та будівельних матеріалів.

"Овочі й фрукти ми приймаємо в будь-якій кількості. Потрібна й волонтерська допомога для будівництва вольєрів, утримування тварин. Також приймаємо для вольєрів будівельні матеріали".

Фінансування іпотерапії й реабілітаційного центру Дмитро Попов коментувати відмовився.

За інформацією психологині Ганни Колєвої, до занять з конями мають допускати за рекомендацією психолога. Виняток — люди, які бояться тварин або не переносять їхніх запахів чи шерсті. Крім того, в охочих відвідувати заняття з іпотерапії не має бути й фізичних протипоказань. Щодо цього спільне рішення ухвалюють психолог, реабілітолог та терапевт.

Зі слів психологині, усі тварини психологічно розвантажують, перемикаючи увагу людини й даючи нові тактильні відчуття. Верхова їзда, сказала, тренує не тільки м'язи та нервові закінчення — тренується й мозок, адже треба втриматися в сідлі.

Топ дня
Вибір редакції