Перейти до основного змісту

Через російську хакерську атаку в "Прозорому офісі" Кропивницького не працюють деякі послуги

Через російську хакерську атаку в Україні 19 грудня стався збій у роботі державних реєстрів та сервісів України. Як наслідок, у "Прозорому офісі" (Центр надання адмінпослуг) Кропивницького 20 грудня не працюють деякі послуги.

Про це Суспільному розповів спеціаліст Центру Юрій Солтик.

За його інформацією, 20 грудня призупинили надання таких послуг:

  • реєстрація юридичних осіб та ФОП;
  • державна реєстрація речових прав на нерухоме майно;
  • реєстрація актів цивільного стану;
  • реєстрація громадських формувань.
"Також звертаємо увагу заявників, що адміністратори не зможуть надати послугу, якщо нею передбачена інформаційна взаємодія із реєстрами, що призупинили свою роботу. Зокрема, це окремі послуги у сфері реєстрації місця проживання, "єМалятко", призначення та виплати деяких видів допомог, де долучено свідоцтво про народження".

За інформацією можна звернутися за телефонами: 0522-30-87-90, 050-377-70-22, 067-360-64-03.

Центр протидії дезінформації у Telegram-каналі повідомив: що пропаганда РФ поширює неправдиву інформацію, що через хакерську атаку на державні реєстри України повністю заблокований доступ до "баз даних ТЦК", через що законна мобілізація в Україні "фактично заблокована" і працівники ТЦК "хапають людей на вулиці без розбору". Центр протидії дезінформації перевірив цю інформацію, вона не відповідає дійсності. Застосунок "Резерв+" працює. Доступ до бази "Оберіг" не втрачений. Мобілізаційні заходи в Україні тривають та здійснюються відповідно до чинного законодавства, йдеться у повідомленні.

Віцепремʼєрка з питань євроінтеграції, міністерка юстиції України Ольга Стефанішина 20 грудня на брифінгу повідомила, що внаслідок масштабної кібератаки росіян на державні реєстри загрози невідворотної втрати реєстрів немає. Атака не вплинула на застосунок "Дія".

За словами міністерки, на сьогодні немає жодних обмежень щодо прав громадян щодо доступу до реєстрації актів цивільного стану, тобто актів про народження, смерть, одруження і розлучення. Вони можуть здійснюватися у звичайному порядку, але із застосуванням паперових носіїв.

Стефанішина пояснила, що найближчим часом на сайті Мін’юсту розмістять інформацію про відділи реєстрації актів цивільного стану, до яких людям можна буде звернутися по всій Україні. Вона додала, що всі заяви на відповідні виплати будуть розглянуті після відновлення реєстрів. Вона пообіцяла, що уряд затвердить рішення, згідно з яким не будуть обчислюватися строки щодо них до відновлення функціонування реєстрів.

Дії щодо заповітів будуть здійснюватися нотаріусом без доступу до реєстрів.

Топ дня
Вибір редакції