9 грудня у кропивницькому парку "Козачій остров" із ливнівкиЦе зливова каналізація, яка призначена для збору, очищення і відведення дощової й талої води. у річку Інгул текла вода зеленого кольору. Кореспондентка Суспільного дізнавалась, чи безпечна ця речовина та хто злив зелену воду в річку.
Кропивничанин Микола Сергієнко розповів, що зміну кольору води помітив минулого тижня.
"Це щось штучне туди злили. Хоча літом зеленіє вода в Інгулі, такою зеленою до цього не була".
Майстер комунального підприємства "Теплоенергетик" Олександр Жикалов пояснив Суспільному, що це витік води в системі опалення. У воду в трубах додали барвники, щоб оперативніше знайти пориви.
"Додавали у воду харчовий зелений барвник для виявлення руйнувань та втрат теплоносія. Якби ми не додали цей зелений барвник, то ми б його ніколи не знайшли, адже це труба, з якої постійно тече вода".
З його слів, з ливнівок може витікати тепла вода й тоді, коли в трубах немає поривів.
"З ливнівок може витікати тепла вода, навіть якщо в нас немає поривів, тому що вони проходять поруч із теплотрасами й вода там нагрівається. Фарбуємо для того, щоб точно зрозуміти — це наша вода чи стоки. Є документи на цей барвник".
Заступник начальника державної екоінспекції Придніпровського округу Віктор Петрікеєв розказав, що представники екологічної інспекції оглянули місце, де витікає зелена вода.
"Ми звернулися до комунального підприємства "Теплоенергетик", нам надали відповідь, що у зв’язку з пошуком понаднормового витоку 6 грудня з 9 ранку застосували флуоресцеїн натріюЦе розчинний у воді барвник.. Це й призвело до потрапляння цієї речовини в річку. Препарат не є токсичним для людей, тварин, річкової фауни та флори, що підтвердили під час виїзду".
Майстер "Теплоенергетика" Олександр Жикалов сказав, що повідомляти про місця витоку можна до диспетчерської служби підприємства за номером 0504572376 або в аварійно-диспетчерську міста – 1580.