Перейти до основного змісту

"На хвилі перемоги". Кропивницькі студенти перетворили військові артефакти на об’єкти мистецтва

Студенти Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, що у Кропивницькому, перетворили військові артефакти на об’єкти мистецтва. Вони розписали гільзи від патронів, тубуси від гранатометів та ящики від боєприпасів та презентували свої роботи на виставці до Міжнародного дня волонтера, який відзначають 5 грудня.

Про це Суспільному розповіла доцентка кафедри мистецької освіти Лариса Гарбузенко.

За її словами, десятеро студентів упродовж двох місяців розписали пів сотні військових артефактів.

"Виставку ми назвали "На хвилі перемоги". Вона стала результатом вивчення навчальної дисципліни "Робота в матеріалі". Ми з полотен перейшли на артефакт, на метал, на пластик і на дерево. На таких матеріалах ніхто ніколи не писав і не сподівався, але реалії диктують своє".

Лариса Гарбузенко розповіла, що більшість робіт розписані в техніках декоративно-прикладного мистецтва та рослинної орнаментики і є посланнями вдячності, підтримки та шани тим, хто захищає державу.

Тубус від гранатомета розписаний рослинною орнаментикою. Суспільне Кропивницький

Тубуси, гільзи та ящики привозять волонтери, сказала засновниця благодійної організації "Схід Перемоги" Дарія Оводенко.

"Діти, які їх розмальовують, дають їм другий шанс. Ми їх потім надалі розігруємо на аукціонах. Це лоти, за які потім збираємо донати на Збройні сили".
Розписаний ящик від боєприпасів. Суспільне Кропивницький

Зі слів художниці Ольги Краснопольської, розпис військових артефактів – це творче завдання.

"Таке мистецтво на ящиках, на патронах та на гільзах – це новий виток декоративно-ужиткового напрямку, тому що до цього він не був актуальним. Зараз же кожен волонтер збирає ці гільзи, щоб перетворити їх на лоти для аукціонів".
Розписані каска й тубус від гранатомета. Суспільне Кропивницький

Студент факультету педагогіки, психології та мистецтв Дмитро Обійдихата пояснив, що на одній із чотирьох своїх робіт хотів показати зміну психологічного стану військового.

"Перше, що ви можете побачити – це головного героя, військового. На задньому плані зображені бойові дії. Цією роботою я хотів передати зміну стану військового".
Студент Дмитро Обійдихата показує власноруч розписаний тубус. Суспільне Кропивницький

За словами доцентки кафедри, розмальовані військові артефакти передадуть волонтерам, які збирають гроші на потреби українських військових.

Топ дня

Вибір редакції