Перейти до основного змісту

Охочих більшає. На Кіровоградщині 20 дівчат навчаються на трактористок

Ексклюзивно

У 2024 році 20 учениць 11 професійно-технічних училищ Кіровоградської області навчаються на трактористок, що вдвічі більше, ніж торік. Це дані від керівниці обласного департаменту освіти та науки Ельзи Лещенко. Суспільне дізнавалось про навчання в училищі міста Бобринець Кропивницького району.

Директор училища Андрій Запорожець розповів, що професію тракториста у них нині здобувають 120 хлопців та десятеро дівчат. За його словами, до початку повномасштабної війни на трактористок навчалися двоє дівчат, торік – п’ятеро.

"Три роки й три місяці триває навчальний курс на професію тракториста. Діти отримують повну загальну середню освіту та робітничу професію "тракторист". Ця професія в нас інтегрована, вони ще стають слюсарями з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування".

Кермувати трактором дівчат навчає Віктор Зайцев. З його слів, він 40 років працює майстром виробничого навчання в училищі.

"Хлопці швидше схоплюють, з дівчатками трошки важче – треба пояснювати, показувати декілька разів. Не у всіх виходить з першого разу вижати важіль муфти щеплення або включати той або інший перемикач. Дівчаткам допомагаю, але вони розуміють, вони стараються, їм це цікаво і вони пишаються обраною професією".
Заняття у Бобринецькому професійно-технічному училищі, де на трактористок навчаються десятеро дівчат. Суспільне Кропивницький

Професію трактористки обрала Катерина Сміженко. Вона називає її "хліборобною" професією і вважає популярною.

"Зараз дуже багато хлопців захищають нашу державу, треба ж комусь і працювати. Тому я хочу підтримати хлопців, допомогти їм".

Зі слів дівчини, керувати трактором навчається третій рік.

"Було дуже важко на першому курсі це все зрозуміти, але майстер дуже доступно пояснює".

Ірина Гребенюк навчається на другому курсі. Дівчині, за її словами, подобається техніка й обробка землі.

"Мені ця професія до душі з дитинства. Батько з молодості працює на тракторах, я бачу це майже щодня, для мене це приклад".

Першокурсниця Карина Фолізюк сказала, що трактористом працював її дядько, який нині воює.

"Немає кому обробляти землю, багато кого мобілізували, тому вирішила здобути цю професію".

За словами майстра виробничого навчання Віктора Зайцева, найголовніше у керуванні трактором – це дотримання правил техніки безпеки.

Топ дня

Вибір редакції