У Кіровоградській області нині 20 290 родин мають офіційно оформлене електроопалення у своїх квартирах. З них третина легалізували його за період з червня по жовтень.
Про це на брифінгу розповіла начальниця Центру обслуговування споживачів "Кіровоградобленерго" Віта Нічишина.
За її словами, нині в області 420 тисяч побутових споживачів.
"Із них на 1 червня 2024 року оформлених було 13 тисяч. Зараз ця кількість складає 20 290 людей. Тобто за короткий період з червня по жовтень оформили 7300. Великий відсоток — звернення у місті Кропивницький. Це 70%", — розповіла Віта Нічишина.
Тепер люди можуть скористатися пільговим тарифом для сплати за спожиту електроенергію. Для власників установок електричного опалення він діє з 1 жовтня цього року до 30 квітня 2025 року й становить 2,64 гривні за кіловат-годину. При цьому загальний обсяг споживання не має перевищувати дві тисячі кіловат-годин на місяць.
Для решти побутових споживачів (серед них і ті, хто офіційно не оформив електроопалення) тариф дорівнює 4,32 гривні за кіловат-годину.
"Пільговий тариф розпочав дію з 1 жовтня. Ті споживачі, які звернулися в жовтні, матимуть тариф з 1 листопада. Ті, хто звернуться в листопаді, зможуть застосувати пільгову ціну з 1 грудня".
Водночас власники двозонних лічильників можуть заощаджувати у нічні години — з 23:00 до 07:00. Нічний тариф становить 2,16 гривні за кіловат-годину.
Як офіційно оформити електроопалення,
Спочатку потрібно звернутися з пакетом документів до "Кіровоградобленерго", щоб там внесли зміни до додатку до договору. Додаток має назву "Паспорт системи розподілу". У ньому вказаний перелік електричного обладнання в будинку чи квартирі. Потім з цим оновленим додатком споживач звертається до "Кіровоградської енергопостачальної компанії", яка й застосовує тариф.
З документів для оформлення електроопалення споживач має надати:
- робочий проєкт на улаштування електроопалення;
- дозвільний документ про відокремлення від централізованого опалення або інший документ, який посвідчує відсутність іншого виду опалення (довідку з тепломережі, довідку від територіальної громади).
"Робочий проєкт має бути виконаний фірмою, яка має на те відповідну ліцензію і дозвільні документи. По місту Кропивницькому було дві основні фірми, які виконували відокремлення від тепломережі й робили електроопалення – без робочих проєктів. Також наразі є до десяти фірм, які здійснюють проєктно-вишукувальні роботи".
Чим відрізняються "Кіровоградобленерго" і "Кіровоградська обласна енергетична компанія"
- У Центрі обслуговування споживачів наразі функціонує дві компанії – оператор системи розподілу "Кіровоградобленерго" і постачальник "Кіровоградська обласна енергетична компанія".
- З 1 січня 2019 року після набуття чинності Закону України "Про ринок електричної енергії" "Кіровоградобленерго" відповідає за стан електричних мереж, ліній електропередач, трансформаторних підстанцій, якість електричної енергії, а також виконує експлуатацію лічильників обліку електричної енергії, формує обсяги спожитої електричної енергії, обробляє й надає постачальникам для обрахунку.
- "Кіровоградська обласна енергетична компанія" застосовує тарифи на спожиту електричну енергію й відповідає за всі питання, пов’язані з рахунками та розрахунками.