Перейти до основного змісту

У селі на Кіровоградщині ввели карантин через спалах африканської чуми

У селі Козацьке Олександрійського району Кіровоградської області ввели карантин через спалах африканської чуми. Там утримували 26 свиней. Хворіти вони почали з першого листопада. Восьмеро тварин померли.

Про це Суспільному розповіла речниця Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко.

За її інформацією, це сьомий випадок африканської чуми свиней у регіоні з початку року.

"Про загибель свиней повідомили другого листопада. Працівники ветеринарної медицини з’ясували, що першого листопада в особистому господарстві загинуло одне порося, наступного дня ще сім свиней".

Наталія Шевченко розповіла, що у хворих тварин були клінічні ознаки захворювання на африканську чуму: загальне пригнічення, важке дихання, погіршення апетиту, підвищена температура тіла до 42 градусів.

Після підтвердження діагнозу в господарстві встановили карантин.

"До зони захисту радіусом три кілометри віднесли село Козацьке, Зелений Гай Петрівської територіальної громади Олександрійського району Кіровоградської області та частину міста Жовті Води Дніпропетровської області".

До семикілометрової зони спостереження, сказала, входять село Лани, Йосипівка, Артемівка, Володимирівка, Олександро-Мар’ївка Петрівської територіальної громади та село Мар’янівка, Суха Балка, Миролюбівка, Новоіванівка, Полтавобоголюбівка, Червона Поляна й місто Жовті Води Дніпропетровської області.

"Працівники ветеринарної медицини намагаються локалізувати та не допустити поширення інфекції.У зонах захисту та спостереження уточнюють кількість свиней".

Що відомо про африканську чуму свиней та її профілактику

Щоб уникнути захворювання, слід дотримуватись біобезпеки та "закритого режиму" свиногосподарства, сказала Наталія Шевченко. Щеплень від африканської чуми та протоколів лікування немає, тому хвороба призводить до смертності тварин, однак вона безпечна для людей.

"Зараження свиней може відбуватись через безпосередній контакт, тобто від свині — до свині, через ґрунт, корми, предмети догляду й утримання, транспорт, а також через диких кабанів, бродячих тварин, птахів та персонал господарств".

Рекомендації для власників та працівників господарств:

  • перевзувайтеся й перевдягайтеся, коли заходите в приміщення, де утримують свиней;
  • перед входом у свинарник покладіть килимок, регулярно змочуйте його дезінфекційним засобом;
  • не пускайте у свинарник сторонніх;
  • не випускайте свиней із хліва — їх не можна вигулювати;
  • не утримуйте в одному приміщенні зі свинопоголів’ям інших тварин чи птицю, особливо, якщо вони виходять на двір;
  • не годуйте свиней залишками їжі зі столу. Однак, якщо цього не можна уникнути, прокип’ятіть їжу впродовж 30 хвилин перед тим, як згодуєте свиням. Корм для свиней також треба проварювати;
  • щодня оглядайте свиней. Якщо виникла підозра, що вони захворіли, обов’язково повідомте фахівця державної лікарні ветеринарної медицини.

Інфіковане м'ясо, яке заморозили, чи сало, яке закрили у банки, може стати причиною наступного спалаху захворювання. У разі підозри на захворювання тварин, слід звернутись до державних установ ветеринарної медицини та Держпродспоживслужби.

Топ дня

Вибір редакції