У Кропивницькому після початку опалювального сезону, який почався 2 листопада, через пориви без тепла 170 будинків з 720. Нині у місті немає жодного будинку, який повністю на централізованому опаленні. Заміни потребують 163 кілометри тепломереж.
Про це розповів Суспільному директор комунального підприємства "Теплоенергетик" Олександр Чельник.
З його слів, у місті 11 900 квартир абонентів підприємства.
"Щороку кожен пуск супроводжується немалою кількістю аварійних ситуацій, які виникають на мережі. Ці мережі віком 30-40 років. Тому чудес не буває. Понад 40 аварійних місць, ведуться роботи. Інколи неможливо потрапити для виконання аварійно-відновлювальних робіт через масові підтоплення наших мереж фекальними стоками".
На вулиці Полтавська, 38, працівники комунального підприємства "Теплоенергетик" з 10-ї ранку лагодили порив трубопроводу теплопостачання. Через це без тепла лишились шість багатоповерхівок, розповів майстер дільниці Роман Томаченко.
"Пошкодження трубопроводу від котельні, яка опалює цей мікрорайон. О 17-18-й годині люди повернуться з роботи, батареї будуть теплі".
Зі слів майстра, несправності стаються через застарілі мережі теплопостачання щороку.
"Такі поломки – класика. Це зношення труб. Враховуючи, що це один з найновіших спальних мікрорайонів міста Кропивницький, то років 40-45 цьому трубопроводу, тобто він вже декілька разів вичерпав свій термін експлуатації, тому й виникло пошкодження".
Кропивничанка Людмила Шевченко має централізоване опалення. Сказала, поки не відчула, що почався опалювальний сезон. Очікує на повноцінну подачу тепла відучора, 3 листопада.
"Чи в суботу, чи в неділю рано були ледь-ледь (теплі — ред.). Вчора взагалі холод був такий, що під ковдрою ватною теліпає. Холодні. Та й взимку так само, але хоча б трохи було. А то так – гроші деруть, а толку ніякого. Змоги не маю поставити (автономне опалення — ред.). Вдяглися і все, а що робити?"
За інформацією директора підприємства "Теплоенергетик" Олександра Чельника, загальний борг населення за послуги з теплопостачання — 160 мільйонів 318 тисяч гривень.
"Це практично річний фонд заробітної плати нашого підприємства. Від початку року понад 800 позовів на 25 мільйонів гривень подали до суду. За судові збори ми платимо майже мільйон гривень. У підприємства борг газопостачальній компанії на 1 листопада 662 мільйони гривень. Держава нам боргує різницю в тарифах, яку вона б мала нам відшкодувати, це 637 мільйонів гривень. Але це віртуальні гроші, ми винні їм, вони винні нам. До кінця року фінансова підтримка, яку отримає підприємство від міської ради, може сягнути 190 і більше мільйонів гривень".
Директор підприємства сказав, після того, як почали видавати дозволи на встановлення індивідуального опалення у квартирах, кількість абонентів зменшилася у сім разів.
"У нас споживача практично не залишилося за 25 років. Було 75 тисяч абонентів. Нині немає у місті жодного будинку, який має 100% абонентів. У 100-квартирному будинку залишилось 2, 3, 4, 5, абонентів, якщо 10, 15, то це велике щастя".
Сказав, з досвіду попередніх років, початок опалювального сезону — протягом місяця — стається найбільше поривів. На вулиці Полтавська,38, ремонт трубопроводу закінчили о 16 годині. Коли з теплом будуть інші будинки, поки невідомо. Це залежить й від інших комунальних служб та погодження робіт з газовою службою, зв'язківцями та водоканалом, пояснив керівник підприємства.